Programy, akcje

Rok szkolny 2023 /2024

Program antytytoniowej edukacji zdrowotnej "BIEG PO ZDROWIE"

„Bieg po zdrowie” to program antytytoniowej edukacji zdrowotnej opracowany w Głównym Inspektoracie Sanitarnym we współpracy z ekspertami. Głównymi celami programu są: opóźnienie lub zapobiegnięcie inicjacji tytoniowej wśród dzieci i młodzieży, pokazanie atrakcyjności życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego, zwiększanie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów.

Koordynator szkolnej akcji: p. Ewa Garus

Program edukacjyjny "Kubusiowi Przyjaciele Natury"

Opis: Kubusiowi Przyjaciele Natury

Ogólnopolski program edukacyjny „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Celem programu jest zachęcanie najmłodszych do dbania o środowisko naturalne, uczenie szacunku dla przyrody, ale także kształcenie dobrych nawyków w zakresie odżywiania oraz aktywnego spędzania czasu i ruchu.

Koordynator: p. Beata Mikołajczyk

Akcja edukacyjna "Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia"

Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania - uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia. „Tabliczkowa wiedza” sprawdzana jest w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami są uczniowie. Tworzą oni specjalne Komisje. Zaopatrzeni są w losy i przepytują młodszych kolegów oraz dorosłych.

Osoba realizująca akcję w szkole: p. Agnieszka Tomczyk