Programy, akcje

Rok szkolny 2021 / 2022

Ogólnopolska inicjatywa edukacyjno – technologiczna

Celem inicjatywy jest praktyczna ocena kompetencji dzieci w takich obszarach jak internet, bezpieczeństwo, media społecznościowe

Koordynator akcji w szkole: p. Beata Mikołąjczyk

XIV Ogólnopolski Tydzień Biblijny

Akcja ma na celu przybliżenie nauk Biblii i uświadomienie jej roli dla wierzących.

Koordynator akcji w szkole: p. Beata Mikołąjczyk

VI Narodowe Czytanie Pisma Świętego

Celem inicjatywy jest ukazywanie Pisma Świętego jako uniwersalnego tekstu kultury, który jest zbiorem motywów, symboli i wzorców osobowych obecnych w kulturze

polskiej i europejskiej.

Koordynator akcji w szkole: p. Ewa Garus

Akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki "Szkoła do hymnu"

Akcja polega na wspólnym odśpiewaniu "Mazurka Dąbrowskiego" w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11

Koordynatorem akcji w szkole jest p. Beata Dębska

Program profilaktyczny "Spójrz inaczej"

Uczy rozumienia, rozpoznawania i zaspokajania własnych potrzeb i wyrażania emocji w konstruktywny sposób, radzenia sobie z różnymi problemami. Został zaopiniowany przez Państwową  Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Znajduje się na liście programów rekomendowanych przez MEN.

Osoba realizująca program w szkole: p.  Joanna  Śliwińska

Międzynarodowy program Przyjaciele Zippego

Promuje zdrowie i dobre samopoczucie małych dzieci. Pomaga on dzieciom doskonalić umiejętności społeczne i emocjonalne, a także rozwija umiejętności radzenia sobie z codziennymi problemami i trudnościami. Opiera się na założeniu, że umiejętności nabyte w dzieciństwie będą pomocne w okresie dorastania i dorosłości. Składa się z sześciu modułów, każdy z nich zawiera odrębne opowiadanie. Program przeznaczony jest szczególnie dla dzieci w wieku od pięciu do ośmiu lat. W programie Przyjaciele Zippiego nie mówimy dzieciom, co mają robić. Zamiast tego, zachęcamy je do zastanowienia się nad sytuacją i wymyślania własnych, twórczych i innowacyjnych rozwiązań. Dzieci ćwiczą dobieranie rozwiązań, które nie tylko pomagają im, ale również uwzględniają dobro innych.

Osoba realizująca program w szkole: p. Joanna Śliwińska

Ogólnopolski projekt "Mały Miś w świecie wielkiej literatury"

Głównym założeniem projektu jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa wśród dzieci w wieku przedszkolnym.

Osoba realizująca akcję w szkole: p. Edyta Stróżewska

Program przedszkolnej edukacji antytytoniowej "Czyste powietrze wokół Nas"

-

Główne cele programu to: wzrost kompetencji rodziców w zakresie ochrony dzieci przed ekspozycją na dym tytoniowy oraz zwiększenie umiejętności dzieci

w zakresie radzenia sobie w sytuacjach, gdy przebywają w zadymionych pomieszczeniach lub, gdy dorośli palą przy nich tytoń.

Osoba realizująca program w szkole: p. Edyta Stróżewska

Akcja edukacyjna "Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia"

Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania - uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia. „Tabliczkowa wiedza” sprawdzana jest w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami są młodsi uczniowie. Tworzą oni specjalne Komisje. Zaopatrzeni są w losy i przepytują starszych kolegów oraz dorosłych.

Osoba realizująca akcję w szkole: p. Agnieszka Tomczyk

Europejski Tydzień Kodowania

Główną ideą stojącą za wydarzeniem jest promowanie programowania poprzez pokazywanie młodzieży i dorosłym sposobów na realizację pomysłów przy pomocy kodu, rozwiewanie wątpliwości i mitów otaczających te umiejętności oraz gromadzenie zmotywowanych jednostek w celu wspólnej nauki.

Koordynatorem akcji w szkole jest p. Beata Mikołajczyk