• Znamy wyniki konkursu SKARBONKA
  10.12.2018

   

  Laureaci klas I - III: Szymon Witczak (kl. II), Nikodem Paszkowski (kl. II), Adam Mikołajczyk (kl. II).

  Laureaci klas IV - VIII: Julia Gładysz (kl. IV), Wiktoria Mikołajczyk (kl. VII), Magdalena Gładysz (kl. VII), Aleksandra Olczak (kl. VIII), Magdalena Stencel (kl. VIII).

  Uczestnicy konkursu: Martyna Rogozińska (kl. IV), Karolina Szymczak (kl. IV), Dawid Jędrzejczak (kl. IV), Maria Wróblewska (kl. V), Amelia Stańczyk (kl. V), Krzysztof Witczak (kl. V), Kamil Jatczak (kl. V), Emilia Karolak (kl. V), Kamil Godlewski (kl. V), Damian Stańczyk (kl VI), Sylwia Rogozińska (kl. VI), Magdalena Szymczak (kl. VI), Michał Rogoziński (kl. VI), Sebastian Jędrzejczak (kl. VII), Jakub Abramczyk (kl. VII), Szymon Błaszczyk (kl. VIII), Przemysław Przybysz (kl. VIII), Angelika Witczak (kl. VIII), Justyna Jatczak (kl. VIII), Angelika Godlewska (kl. VIII).

 • Udział w IV Mikołajkowych Potyczkach z Ortografią "Zachwycająca choinka"

  Dnia 7 grudnia bieżącego roku uczennice z klasy VI Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Czernikowie wraz z reprezentantami czterech szkół z powiatu łęczyckiego przyswajały umiejętności ortograficzne w ramach zorganizowanych przez Powiatową Poradnię Psychologiczno - Pedagogiczną w Łęczycy IV Mikołajkowych Potyczek z Ortografią - „Zachwycająca choinka”. Turniej składał się z czterech konkurencji: filharmonia, choinkowe piramidki ortograficzne, gwiazdkowe życzenia i zachwycająca choinka. Zadania, w których uczniowie brali udział, sprawiły im wiele radości i przyczyniły się do utrwalania zasad poprawnej pisowni. W atmosferze zabawy można nauczyć się więcej, a ortografia przestaje być trudna. Turniej był doskonałym sposobem na sprawdzenie swoich umiejętności ortograficznych, a przy okazji dostarczył wszystkim dużo zabawy. Zachęcił do własnej, nieograniczonej kreatywności i pomysłowości. Podsumowaniem Mikołajkowych Potyczek Ortograficznych było wręczenie uczestnikom dyplomów oraz słodkich upominków.

   

 • Otrzymaliśmy dyplom oraz podziękowania za aktywny udział w akcji ŚDTM

  OOtrzymaliśmy dyplom oraz podziękowania za aktywny udział w akcji ŚDTM - Obrazek 1

 • Wyjazd do siedziby Telewizji Łódź w ramach zajęć preorientacji zawodowej

   Wyjazd do siedziby Telewizji Łódź w ramach zajęć preorientacji zawodowej

        Dnia 6 grudnia 2018 r. uczniowie naszej szkoły tegoroczne mikołajki spędzili w Łodzi. Zgodnie z własnym pomysłem postanowili zorganizować je w sposób bardziej innowacyjny. Z ogromnym zaciekawieniem zwiedzali gmach budynku Telewizji Polskiej-Oddział Łódź. Będąc pod wpływem działania magii telewizji przekonali się na czym polega praca dziennikarza telewizyjnego, zapoznali się z funkcjonowaniem mediów publicznych oraz infrastrukturą ośrodka medialnego. Uczniowie wykazali ogromne zainteresowanie studiem nagraniowym, reżyserką, w której znajdowały się wszystkie urządzenia służące do nagrywania obrazu i dźwięku. Zaplecze techniczne TVP Łódź bardzo spodobało się zwiedzającym.

  Następnie w oczekiwaniu na film ,,Grinch” punktualnie o 12.45 zajęli miejsca w sali ,,Multikina”. Kolorowy włochaty stwór Grinch wprowadził ich w nastrój nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Było to kilkadziesiąt minut doskonałej zabawy utrzymanej w wesołej, radosnej atmosferze. Po dniu pełnym wrażeń wrócili do domu zmęczeni, ale zadowoleni. 

  GALERIA ZDJĘĆ

 • Warsztaty mikołajkowe z RODZICAMI w grupie SÓWEK i PSZCZÓŁEK

  06.12.2018

  Warsztaty mikołajkowe z RODZICAMI w grupie SÓWEK i PSZCZÓŁEK - Obrazek 1

 • Szkolenie dla nauczycieli z powiatu łęczyckiego, kutnowskiego i łódzkiego

  5 grudnia 2018 roku w godzinach popołudniowych w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Czernikowie odbyło się szkolenie dla nauczycieli z aktywnego słuchania muzyki wg metody Battie Strauss w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, poprowadzone przez panią Katarzynę Weręgowską - nauczycielką z 29- letnim doświadczeniem w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. W szkoleniu wzięli udział nauczyciele z powiatów: łęczyckiego, kutnowskiego, a także łódzkiego. Metoda Batti Strauss jest bardzo innowacyjna, umożliwia wieloaspektowy rozwój dzieci. Organizacją szkolenia w naszej szkole zajęła się p. Ewelina Kucharska, nauczycielka oddziału przedszkolnego.

   

 • Galeria prac konkursowych "SKARBONKA"
  30.11.2018

   

  Galeria prac konkursowych "SKARBONKA" - Obrazek 1 Galeria prac konkursowych "SKARBONKA" - Obrazek 2  

  Wyniki już wkrótce!

 • Andrzejki w klasie V
  29.11.2018

   

   Andrzejki w klasie V - Obrazek 1 Andrzejki w klasie V - Obrazek 2 Andrzejki w klasie V - Obrazek 3

 • Wyjazd uczniów klas "0" - IV do "Stajni Lusi"

   

     W dniu 29 listopada 2018 r. uczniowie klas 0 - IV gościli w progach zagrody edukacyjnej ,,Stajnia Lusi” w Konarzewie. Zapach cynamonu unoszący się znad świeżo wypiekanych pierników to niewątpliwie jeden z symboli świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie wcielili się  w rolę prawdziwych cukierników i kreatywnie przygotowali chatki z pierników oraz ozdobili je słodkim lukrem. Jednym z najciekawszych momentów zajęć warsztatowych było tworzenie ozdób i stroików świątecznych. Wykonywane były one w sposób twórczy i innowacyjny z naturalnych materiałów: to jest gałązek świerku, szyszek, mchu, kory drzew oraz kolorowych lampek. Dzięki tym ozdobom święta Bożego Narodzenia w domach dzieci będą miały wyjątkowy i ciepły klimat.

 • Konkurs plastyczny "Prawa dziecka" rozstrzygnięty!
  27.11.2018

   

  Laureatki:

  Maria Wróblewska - klasa V

  Aleksandra Olczak - klasa VIII

  Martyna Kubiak - klasa VIII

  Gratulujemy!!!

 • Pasowanie przedszkolaków

  27 listopada 2018 roku odbyło się ważne święto dla naszych najmłodszych uczniów – pasowanie na przedszkolaka. Uroczystość ta w dużym stopniu stanowi zakończenie procesu adaptacyjnego dzieci do warunków i zasad panujących w przedszkolu. Podczas uroczystości pasowania dzieci swoim zachowaniem potwierdziły, że dobrze się czują w przedszkolu. Zaprezentowały rodzicom i zaproszonym gościom piosenki, wiersze i tańce. Przy tym wydarzeniu grupa Pszczółek i Sówek nie zapomniała o Urodzinach Pluszowego Misia, które świętowali także podczas pasowania. Odświętny strój i wystrój sali podkreśliły doniosłość wydarzenia. W dalszej części dzieci złożyły uroczyste ślubowanie, a p. Agnieszka Bartczak – dyrektor szkoły wraz z p. wójtem Krzysztofem Lisieckim z pomocą zaczarowanego ołówka dokonali pasowania. Na pamiątkę tej ważnej chwili każde dziecko otrzymało dyplom i mały upominek. Po części oficjalnej rodzice wraz z dziećmi zaproszeni zostali do wspólnego poczęstunku. Całą uroczystość przygotowały nauczycielki: Ewelina Kucharska i Milena Zwierzchowska. Kolejną uroczystością tego dnia była 100 rocznica odzyskania przez kobiety praw wyborczych. Uczennice z klasy VII i VIII wraz z p. Beatą Dębską przygotowały krótkie wystąpienie, w którym przedstawiły najbardziej znane sylwetki Polek. Po całej uroczystości wszystkie kobiety stanęły do wspólnego pamiątkowego zdjęcia.

   

 • Zbiórka plonów rolnych zakończona!

  W dniu 26 listopada zakończyła się w naszej szkole zbiórka plonów rolnych dla zwierząt leśnych. Przedstawiciele Koła Łowieckiego "Czapla" z pomocą uczniów spakowali dary dla mieszkańców lasów. Serdecznie dziękujemy w imieniu zwierząt za okazaną pomoc.

  Zbiórka plonów rolnych zakończona! - Obrazek 1 Zbiórka plonów rolnych zakończona! - Obrazek 2

 • Wykład i wystawa "Muzeum Tradycji Niepodległościowych z okazji 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę" w Gminnym Ośrodku Kultury w Piątku
  22.11.2018

   

   Wykład i wystawa "Muzeum Tradycji Niepodległościowych z okazji 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę" w Gminnym Ośrodku Kultury w Piątku - Obrazek 1 Wykład i wystawa "Muzeum Tradycji Niepodległościowych z okazji 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę" w Gminnym Ośrodku Kultury w Piątku - Obrazek 2

  Serdecznie dziękujemy za zaproszenie p. Dariuszowi Struszczakowi - dyrektorowi Gminnego Ośrodka Kultury w Piątku.

 • Program PRZYJACIELE ZIPPIEGO

  Program PRZYJACIELE ZIPPIEGO

   

  Od 28 listopada 2018r. w grupie pięcio- i sześciolatków przy Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Czernikowie za zgodą rodziców realizowany będzie program Przyjaciele Zippiego. Jest to międzynarodowy program promujący zdrowie i dobre samopoczucie małych dzieci. Program pomaga małym dzieciom doskonalić umiejętności społeczne i emocjonalne, a także rozwija umiejętności radzenia sobie z codziennymi problemami i trudnościami. Opiera się na założeniu, że umiejętności nabyte w dzieciństwie będą pomocne w okresie dorastania i dorosłości. Składa się z sześciu modułów, każdy z nich zawiera odrębne opowiadanie. Program przeznaczony jest szczególnie dla dzieci w wieku od pięciu do ośmiu lat.

  Zajęcia prowadzone będą przez pedagoga szkolnego.

  Program uczy dzieci:  

  Jak rozpoznawać uczucia i jak o nich rozmawiać  

  Jak mówić to, co chce się powiedzieć

  Jak słuchać uważnie

  Jak prosić o pomoc

  Jak nawiązywać i utrzymywać przyjaźnie

  Jak radzić sobie z samotnością i odrzuceniem

  Jak mówić przepraszam  

  Jak radzić sobie z przemocą i krzywdzeniem

  Jak rozwiązywać konflikty

  Jak pomagać innym

  Jak adaptować się do nowych sytuacji

 • Szkolne obchody Dnia Życzliwości i Pozdrowień

  21 listopada w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Czernikowie obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Był to dzień wyjątkowy; pełen uśmiechów, miłych słów, gestów, pozytywnych emocji. Podczas apelu uczniowie klasy V zaprezentowali montaż słowno – muzyczny. W naszej szkole dominował kolor żółty - kolor optymizmu i radości. Celem było uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Ten dzień to doskonała okazja, żeby swoją życzliwość podnieść na nieco wyższy poziom. Okazana serdeczność i wzajemne ciepło są dobre na wszystko. Zacznijmy od jednego dnia, a potem przedłużmy to na kilkadziesiąt następnych. Niech to będą tygodnie i miesiące życzliwości. Bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas ze zdwojoną siłą! 

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Czernikowie
  Czerników 11
  99-120 Piątek
  woj. łódzkie
 • (24) 722 10 44

Galeria zdjęć