Programy, akcje

Rok szkolny 2020 / 2021

Akcja edukacyjna "Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia"

Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania - uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia. „Tabliczkowa wiedza” sprawdzana jest w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami są młodsi uczniowie. Tworzą oni specjalne Komisje. Zaopatrzeni są w losy i przepytują starszych kolegów oraz dorosłych.

Osoba realizująca akcję w szkole: p. Agnieszka Tomczyk

Ogólnopolski projekt "Mały Miś w świecie wielkiej literatury"

Głównym założeniem projektu jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa wśród dzieci przy współpracy z innymi szkołami, przedszkolami, bibliotekami i innymi instytucjami w całej Polsce i zagranicą.

Osoba realizująca akcję w szkole: p. Edyta Stróżewska

Akcja Żonkile 2021

Akcja społeczna organizowana jest przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Jej celem jest upamiętnienie powstania w getcie warszawskim.

Osoba realizująca akcję w szkole: p. Beata Dębska

Międzynarodowa akcja "Dzień Bezpiecznego Internetu"

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 r. jest Polskie Centrum Programu Safer Internet. Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

Koordynator: p. Beata Mikołajczyk

Akcja MEN "Razem na święta"

„Razem na Święta” to akcja MEN, w której zachęcamy uczniów do niesienia pomocy innym. Jej celem jest umacnianie więzi międzypokoleniowych oraz kształtowaniu poczucia odpowiedzialności za drugą osobę.

Koordynator: p. Paulina Roguzińska

Europejski Tydzień Kodowania

Główną ideą stojącą za wydarzeniem jest promowanie programowania poprzez pokazywanie młodzieży i dorosłym sposobów na realizację pomysłów przy pomocy kodu, rozwiewanie wątpliwości i mitów otaczających te umiejętności oraz gromadzenie zmotywowanych jednostek w celu wspólnej nauki.

Koordynatorem akcji w szkole jest p. Beata Mikołajczyk

Program rządowy dla szkół

Program rządowy dla szkół to kontynuacja programów: ,,Owoce i warzywa w szkole”, ,,Mleko w szkole”. Propagowanie wśród uczniów zdrowych nawyków żywieniowych poprzez udostępnianie im produktów mlecznych oraz owocowo-warzywnych.

Koordynator: p. Jolanta Barylska

Program "Nie pal przy mnie, proszę!"

Program edukacji antytytoniowej we współpracy z Powiatową Stacja Sanitarno - Epidemiologiczną w Łęczycy

Osoba realizująca program w szkole – p.  Jolanta Barylska

Program "Akademia Bezpiecznego Puchatka"

Akademia Bezpiecznego Puchatka to ogólnopolski program edukacyjny skierowany do uczniów klas I szkół podstawowych, obejmujący tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie.

Koordynator: Jolanta Barylska

Program "Apteczka pierwszej pomocy emocjonalnej"

Jest to program profilaktyki i promocji zdrowia. Uczy dzieci optymizmu, radzenia sobie ze stresem, rozpoznawania oraz wyrażania swoich emocji.

Koordynator: Jolanta Barylska