Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania - uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.
„Tabliczkowa wiedza” sprawdzana jest w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami są młodsi uczniowie. Tworzą oni specjalne Komisje. Zaopatrzeni są w losy i przepytują starszych kolegów oraz dorosłych.
Osoba realizująca akcję w szkole: p. Agnieszka Tomczyk
Główną ideą stojącą za wydarzeniem jest promowanie programowania poprzez pokazywanie młodzieży i dorosłym sposobów na realizację pomysłów przy pomocy kodu, rozwiewanie wątpliwości i mitów otaczających te umiejętności oraz gromadzenie zmotywowanych jednostek w celu wspólnej nauki.
Koordynatorem akcji w szkole jest p. Beata Mikołajczyk
Organizatorem Wydarzenia jest Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Bicie Rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą liczbę osób odbywa się podczas Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca - 16 października od godziny 12:00 do godziny 12:30. Wydarzenie ma charakter otwarty - mogą wziąć w nim udział uczniowie, nauczyciele, rodzice.
Koordynatorki szkolnej akcji: p. Agnieszka Tomczyk, p. Ewa Garus, p. Beata Mikołajczyk
Celem akcji jest zachęcanie do podejmowania różnych działań mających na celu upamiętnienie ważnych postaci i wydarzeń oraz uwrażliwienie młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.
Koordynator: p. Beata Dębska
Celem kampanii jest profilaktyka poprzez edukację, promocja bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w sieci oraz promowanie bezpieczeństwa dzieci w Internecie, a w szczególności edukowanie młodych użytkowników w zakresie bezpiecznego korzystania ze smartfonów, tabletów, komputerów; uczulenie dzieci na zagrożenia w sieci; ochrona przed cyberprzemocą.
Koordynator: p. Joanna Sliwińska, p. Jolanta Barylska
Akcja organizowana jest przez Małopolskie Hospicjum Dziecięce w Krakowie pod patronatem portalu OrigamiArt oraz Polskiego Towarzystwa Origami. Polega na złożeniu papierowego serduszka, według diagramu Bolesława Gargola, jako symbolu empatii i wsparcia dla osób nieuleczalnie chorych.
Koordynator: p. Agnieszka Tomczyk.
Celem projektu jest promowanie dziedzictwa Jana Pawła II, upowszechnianie dorobku i wartości, których nauczał oraz budzenie poczucia współodpowiedzialności za Kościół i Ojczyznę.
Koordynator: p. Beata Mikołajczyk
Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. XXVIII Finał WOŚP odbył się 12 stycznia 2020 roku. Głównym celem była zbiórka pieniędzy na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji.
Koordynator: p. Ewelina Kucharska
Jest to międzynarodowy program refundowany przez MEN promujący zdrowie i dobre samopoczucie małych dzieci. Pomaga on dzieciom doskonalić umiejętności społeczne i eocjonalne, a także rozwija umiejętności radzenia sobie z codziennymi problemami i trudnościami. Opiera się na założeniu, że umiejętności nabyte w dzieciństwie będą pomocne w okresie dorastania i dorosłości. Składa się z sześciu modułów, każdy z nich zawiera odrębne opowiadanie. Program przeznaczony jest szczególnie dla dzieci mw wieku od pięciu do ośmiu lat. W programie Przyjaciele Zippiego nie mówimy dzieciom, co mają robić. Zamiast tego, zachęcamy je do zastanowienia się nad sytuacją i wymyślania własnych, twórczych i innowacyjnych rozwiązań. Dzieci ćwiczą dobieranie rozwiązań, które nie tylko pomagają im, ale również uwzględniają dobro innych.
Osoba realizaująca program w szkole: p. Joanna Śliwińska
Znajduje się na liście programów rekomendowanych przez MEN. Uczy rozumienia, rozpoznawania i zaspokajania własnych potrzeb i wyrażania emocji w konstruktywny sposób, radzenia sobie z różnymi problemami. Został zaopiniowany przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Polskie Towarzystwo Psychologiczne.
Osoby realizujące program w szkole: p. Jolanta Barylska, p. Joanna Śliwińska
Program edukacji antytytoniowej we współpracy z Powiatową Stacja Sanitarno -Epidemiologiczną w Łęczycy
Osoba realizująca program w szkole – p. Jolanta Barylska
Program rządowy dla szkół to kontynuacja programów: ,,Owoce i warzywa w szkole”, ,,Mleko w szkole”. Propagowanie wśród uczniów zdrowych nawyków żywieniowych poprzez udostępnianie im produktów mlecznych oraz owocowo-warzywnych.
Koordynator: p. Jolanta Barylska
Dotycząca profilaktyki zdrowia i chorób zakaźnych - realizowana w kl. I-III
Koordynator – p. Jolanta Barylska
Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 r. jest Polskie Centrum Programu Safer Internet. Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.
Koordynator: p. Beata Mikołajczyk
„Bieg po zdrowie” to program antytytoniowej edukacji zdrowotnej opracowany w Głównym Inspektoracie Sanitarnym we współpracy z ekspertami. Głównymi celami programu są: opóźnienie lub zapobiegnięcie inicjacji tytoniowej wśród dzieci i młodzieży, pokazanie atrakcyjności życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego, zwiększanie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów.
Koordynator szkolnej akcji: p. Agnieszka Tomczyk