W dniu 21 listopada 2024 roku obchodziliśmy w naszej szkole DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ. Uczniowie klas starszych przybliżyli kolegom i koleżankom historię obchodów. Następnie na hollu szkoły odbyło się wręczanie laurek z życzeniami i pozdrowieniami przygotowanych wcześniej przez uczniów dla uczniów. Celem obchodów było zachęcenie uczniów i całej społeczności do traktowania życzliwości i dobrej woli jako podstawowej wartości.
Uczniowie klasy I wykonywali zadania dotyczące zdrowego odżywiania, dbania o kondycję oraz robienia zakupów. Dzieci "tworzyły" kanapki, sałatki warzywne i owocowe soki. Dużo emocji dostarczyła uczniom zabawa w owocowe czółko.
Dziś z okazji Dnia Pracownika Socjalnego odwiedziłyśmy pracownice Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Piątku. W imieniu całej społeczności szkolnej jeszcze raz życzymy: zdrowia, sukcesów w pracy zawodowej, wytrwałości w dążeniu do celu oraz spełniania marzeń.
Dziękujemy za dotychczasowe wsparcie i chęć współpracy z naszą szkołą.
20 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Tego dnia w naszej szkole zostały przypomniane dzieciom prawa, ale również obowiązki. Tym samym zostało stworzone przez nich piękne drzewko, na którym to zawisły listki z podstawowymi prawami dziecka zawartymi w dokumencie nazwanym "Konwencją Praw Dziecka"
W dniu 19 listopada 2024 roku wspólnie z uczniami podsumowaliśmy przebieg kampanii "19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży”. Kampania rozgrywała się na wszystkich kontynentach i we wszystkich krajach świata. Jesteśmy dumni, że również ten ważny temat i problem był podnoszony w naszej placówce. Podczas trwania kampanii uczniowie mieli okazję przekonać się, że przemoc niejedno ma imię, poznać jej charakterystykę oraz sposoby obrony przed nią , a także instytucje do których mogą udać się po pomoc. W ramach kampanii w progi naszej szkoły na spotkanie z rodzicami zaprosiliśmy pracującą w wydziale do spraw nieletnich p. Emilię Augustyniak- sierżant z Powiatowej Komendy Policji w Łęczycy. Doświadczenie, ogromna wiedza i wspólna rozmowa uświadomiła rodzicom ogrom występowania przemocy pod różną postacią i formą w środowisku domowym i szkolnym. Także do naszych uczniów z prelekcją zawitały Panie z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Piątku w osobach: p. Martyny Kacprzak- kierownik GOPS i p. Anny Kasicy- pracownika socjalnego GOPS. Przeprowadziły one interesujące zajęcia na temat różnorodnego oblicza przemocy i agresji. Kończąc kampanię ,,19 dni…” mamy nadzieję, że przekazane treści podczas spotkań z uczniami uświadomiły im, że walka z przemocą, a nie bierność wobec niej, jest możliwa. Podjęta wspólnymi siłami praca gwarantuje całkowite wyeliminowanie jej z życia rodzinnego i szkolnego. Osoby odpowiedzialne: p. Joanna Śliwińska, p. Izabela Wiśniewska, p. Jolanta Barylska
Dzień 18 listopada 2024 roku był kolejnym dniem kampanii ,,19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży”. Uczniowie oglądając prezentację i słuchając prelekcji poszerzyli swoją wiedzę dotyczącą kolejnych rodzajów przemocy jakimi są zaniedbanie i nadopiekuńczość. Ważnym przesłaniem dla młodzieży jest uświadomienie im, że mają swoje prawa, godność, szacunek, prawo do rozwoju i dobrego życia w poczuciu bezpieczeństwa.
W ramach projektu ,,Szlachetnie i zdrowo z małpka Iwoną” uczyliśmy się jak należy dbać o higienę. Dzieciaczki wysłuchały wierszyka oraz udzieliły odpowiedzi kiedy i w jakich sytuacjach myją ręce. Wspólnie udaliśmy się do przedszkolnej toalety celem nauki właściwego mycia ,,łapek”. Było przy tym dużo zabawy i radości.
W dniu 14 listopada 2024 roku odbyło się spotkanie profilaktyczne z policją dla rodziców na temat karalności nieletnich z wykorzystaniem walizki narkotykowej
Zajęcia odbyły się w dniu 14 listopada 2024 roku i dotyczyły tematu przemocy i agresji w ramach Kampanii 19 dni przeciwko krzywdzeniu dzieci
W dniu 6 listopada panie pedagog przeprowadziły pogadankę w formie prezentacji multimedialnej na temat cyberprzemocy oraz tego co robić, żeby jej zapobiegać oraz do kogo zgłaszać wszelkie przejawy agresji w sieci. Uczniowie również mogli zagłębić się w temacie hejtu i jego przyczyn oraz skutków, które może on wywołać. Podczas zajęć uczniowie przypomnieli sobie jak rozpoznawać hejt oraz jak reagować w sytuacjach, gdy są jego świadkami lub ofiarami. Ważne jest, abyśmy wszyscy zdawali sobie sprawę, że hejt to nie tylko słowa, ale także memy, zmodyfikowane nagrania czy zdjęcia, to takie używanie prześmiewczych określeń i piktogramów, które mogą ranić. Prowadzone w ramach kampanii działania mają ostrzegać i zwracać uwagę na zagrożenia związane z krzywdzeniem dzieci i młodzieży.