• "Wiosenny czas" - Wiktoria Kamecka (laureatka III miejsca)

  • "Wiosenny uśmiech" - Alicja Gomulak ((laureatka I miejsca)

  • "Idzie wiosna" - Adam Kaczorowski (laureat II miejsca)

  • Konkurs na napisanie wiersza o wiośnie - rozstrzygnięty!

    08.04.2025

    Dziś nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na napisanie wiersza o wiośnie, ogłoszonego w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Poezji. Jury w składzie: p. Dyrektor Agnieszka Bartczak, p. Beata Dębska, p. Ewa Garus ogłosiło wyniki. Oto one: I miejsce - Alicja Gomulak, klasa VII II miejsce - Adam Kaczorowski, klasa IV, III miejsce - Wiktoria Kamecka, klasa V. Wyróżnienia otrzymali: Jolanta Janczak, klasa VII, Wiktor Frankiewicz, klasa IV. Nagrodzeni uczniowie obdarowani zostali dyplomami i upominkami. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i poświęcony czas. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  • Rozstrzygnięcie Rodzinnego Konkursu Fotograficznego

    8 kwietnia 2025 roku nastąpiło rozstrzygnięcie Rodzinnego Konkursu Fotograficznego "Absolwenci na przestrzeni lat". Konkurs został zorganizowany z okazji jubileuszu 80- lecia powstania naszej szkoły. Jury w składzie: P. Beata Gawryszczak - Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Piątku,, P. Łukasz Bartczak - fotograf i przyjaciel szkoły oraz P. Agnieszka Bartczak - Dyrektor szkoły, wybrało zwycięzców: I miejsce - Kornelia Mikołajczyk kl. I, II miejsce - Julia Gładysz kl. VI, III miejsce - Szymon Karolak kl. II. Wyróżnienie otrzymali: Miłosz Jagiełło kl. V, Maria Gładysz kl. IV, Aleksandra Zasada kl. II, Mają Zasada kl. III. Gratulacje dla zwycięzców i podziękowania dla wszystkich uczestników konkursu.

  • Znamy laureatów konkursu plastycznego na najładniejszą „KARTKĘ WIELKANOCNĄ”

    Post Gminnego Ośrodka Kultury w Piątku: " ... Do Gminnego Ośrodka Kultury wpłynęło 95 konkursowych prac. Uczestnicy wykazali się kreatywnością oraz starannością wykonania prac. Jury w składzie Anna Matusiak - Burmistrz Piątku, Anna Matusiak – skarbnik UG Piątek, Katarzyna Skopiak – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej, Beata Gawryszczak– dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury potwierdzają, iż wybór był bardzo trudny. A oto wyniki: / Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Czernikowie / I kategoria dzieci z klas I-III: I miejsce Alicja Antczak, II miejsce Maja Frątczak, III miejsce Maja Urbaniak, II kategoria dzieci z klas IV- VIII: I miejsce Anna Gałązka, II miejsce Marta Antczak, III miejsce Joanna Stróżewska. Wyróżnienia otrzymują: Iga Barylska, Maja Zasada, Antoni Gładysz, Adam Majchrzak, Michalina Kubiak, Lena Urbaniak. Gratulujemy zwyciężcom a Paniom Nauczycielkom dziękujemy za pomoc i mobilizację dzieci do udziału w konkursie. Już wkrótce zawitamy z nagrodami do Waszych szkół ... "

  • Rozstrzygnięcie konkursu "Owoce i warzywa oraz produkty mleczne"

    W dniu 7 kwietnia 2025 roku nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Owoce i warzywa". Decyzją jury: p. Ewy Garus, p. Beaty Dębskiej i p. Agnieszki Tomczyk wybrano zwycięzców konkursu. I miejsce otrzymał Adam Majchrzak z klasy drugiej, II miejsce otrzymali Karol Rzepecki (klasa pierwsza) i Marta Rzepecka (klasa czwarta), III miejsce zdobyli Szymon Karolak z klasy drugiej i Maja Frątczak z klasy trzeciej. Gratulujemy!

  • Podsumowanie warsztatów kulinarnych

    Drodzy Państwo! Jakież emocje towarzyszyły naszym Uczniom dziś w szkole! Oto mamy przyjemność ogłosić, że dnia 7 kwietnia 2025 roku nasi rodzimi kucharze zamienili salę w szkole na program MasterChef. Młodzi, zdolni i głodni sukcesu pokazali na co ich stać. Każdy z nich swoją przygodę kulinarną rozpoczął z Jagódką Łowicz w grudniu ubiegłego roku i wytrwale pracował co tydzień aż do teraz. Byliśmy świadkami wielu spektakularnych i smacznych wytworów kulinarnych na terenie szkoły oraz w restauracji Jagódka Łowicz. Dziś, na zakończenie zmagań młodych talentów zaserwowano Uczniom i Nauczycielom menu, które wpisało się w nadchodzące Święta Wielkanocne. Młodzi i zdolni przygotowali żurek z kiełbasą, wytrawne babeczki oraz na deser kuleczki z pączka i ulubione przez wszystkich naleśniki z niespodzianką. Wszystko bardzo smacznie przyrządzone i pięknie podane. Nadszedł również czas podsumowań i zakończenia warsztatów kulinarnych. Najwytrwalsi kucharze otrzymali od Jagódka Łowicz prezenty, a wśród nich największa niespodzianka - statuetka MasterChef. Dyrekcja szkoły, nauczyciele oraz społeczność szkolna pragnie również serdecznie podziękować Jagódce Łowicz za ogromne serce, szczerość i otwartość, za naukę ważnych umiejętności oraz poświęcony nam czas. Dziękujemy

  • Podsumowanie projektu ,,Czytam z klasą - Lekturki spod chmurki" w klasie III

    Klasa III ukończyła projekt czytelniczy ,,Czytam z klasą - Lekturki spod chmurki". Celem projektu było rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej i rozwijanie aktywności czytelniczej, Pogłębiliśmy również wiedzę dotyczącą naszych emocji, tego jak sobie z nimi radzić oraz kształtowaliśmy postawę empatii i samoakceptacji. Projekt pobudził naszą kreatywność. Oto kilka wspomnień z przebiegu całego projektu.

  • Szkolne obchody Międzynarodowego Dnia Marchewki

    W dniu 4 kwietnia obchodziliśmy w klasach I-III Międzynarodowy Dzień Marchewki. Rozpoczęliśmy go prelekcją na temat właściwości zdrowotnych warzywa oraz przydatności i wykorzystania w kuchni różnych narodów. Poznaliśmy też kilka odmian marchewki, która występuje w kolorach białych, fioletowych czy pomarańczowym. Po części teoretycznej przeszliśmy do degustacji soku marchewkowego wyciśniętego z sokowirówki. Sokiem poczęstowaliśmy wszystkich Nauczycieli i Uczniów. Soczek był pyszny, a przede wszystkim bardzo zdrowy i smakował wyśmienicie.

  • Międzypowiatowy teleturniej z języka angielskiego

    04.04.2025

    W dniu dzisiejszym, reprezentanci klasy VII - Jolanta Janczak oraz Jakub Czarnecki, a także klasy VI - Zuzanna Sieradzka i Ludwik Rzepecki wzięli udział w międzypowiatowym teleturnieju z języka angielskiego "English Game Show" organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Marii Konopnickiej w Świnicach Warckich. Z pewnością było to wydarzenie, któremu towarzyszyło wiele emocji, a duch rywalizacji (10 szkół) przyczynił się, że walka pomiędzy wszystkimi uczniami była zacięta. Gratulujemy odwagi za sam udział w tak ogromnym przedsięwzięciu !

  • Do naszej świetlicy przyfrunęły wiosenne motyle - piękne i kolorowe!

  • Gra planszowa o Bolesławie Chrobrym

    03.04.2025

    Dziś odbyło się czwarte - przedostatnie spotkanie w ramach realizacji innowacji pedagogicznej z języka polskiego, matematyki i historii "Czego nie wiemy, to się dowiemy. Detektywi edukacyjni". Z tej właśnie okazji, jak również w ramach działań związanych z obchodami 1000. rocznicy koronacji Bolesława Chrobrego na pierwszego króla Polski uczniowie klas IV - VIII, grali w grę planszową i wykonywali zadania związane tematycznie z tym ważnym wydarzeniem. Rozwiązywali krzyżówki i zadania matematyczne, uzupełniali teksty z lukami oraz odgadywali hasła. Za szybkie i poprawne wykonanie zadań każda drużyna otrzymywała punkty. Najpierw przedstawiciele klas musieli wyrzucić odpowiednią liczbę oczek na kostce, w przeciwnym razie - drużyna czekała kolejkę i nie mogła rozwiązywać zadań. Najlepsi okazali się uczniowie z klasy VII i to oni mogli włożyć królewską koronę - symbol władzy. Spotkanie przebiegło w radosnej atmosferze. Była to doskonała forma nauki połączona ze znakomitą zabawą. Następna odsłona innowacji w maju. Zapraszamy!

  • Tabela wyników po czterech spotkaniach

    03.04.2025

    Innowacja pedagogiczna "Czego nie wiemy, to się dowiemy. Detektywi edukacyjni": - I miejsce - klasa V - 43 punkty II miejsce - klasa VII - 39 punktów III miejsce - klasa VI - 28 punktów IV miejsce- klasa VIII - 24 punkty, V miejsce - klasa IV - 23 punkty Gratulujemy! Przed nami ostatnie spotkanie w w maju i ostateczne rozstrzygnięcie innowacji. Zapraszamy.

  • Kącik przyrodniczy uczniów klasy drugiej

    Prychnął młody pęd do pędu: „Ja tu urosnąć mam z urzędu,  a Pan mi się tutaj szwenda.  Jakiś dziwny rodzaj pęda… ‘’,, Pan przeszkadza mi we wzroście,  Niech Pan zwiędnie – będzie prościej.  Pan mi listki w oczy wpycha, ależ Pan się tu rozpycha!’ W dniu 1 kwietnia uczniowie klasy II założyli  w kąciku przyrodniczym  klasową hodowlę roślin. Znalazły się tam: fasolka, rzeżucha, słonecznik i cebulka. Każdy z uczniów otrzymał potrzebne akcesoria: doniczki, ziemię, nasiona roślin, bulwy cebulek i zaaabraliśmy się do siania i sadzenia. Ach, jaka ciężka jest praca ogrodnika! Celem  tych naszych wspólnych działań  będzie poznanie  poprzez  obserwację  etapów i warunków  rozwoju  roślin oraz ich budowy. Każdy  z uczniów  dołożył ogromnych starań, aby jego praca nie poszła na marne. Wszyscy będziemy dbać o swoje roślinki i sprawdzać czy mają odpowiednie warunki do rozwoju. Jak myślicie, czy nasze roślinki też będą prowadzić takie rozmowy jak w wierszyku?

  • Czerników pamięta - 20. rocznica śmierci św. Jana Pawła II

    02.04.2025
  • Pusty grób - wielkopostna twórczość uczniów klas V i VI

  • ,,Szlifujemy Dobre Maniery”

    31.03.2025

    W ramach innowacji ,,Szlifujemy Dobre Maniery” skierowanej do uczniów klas I-VIII w miesiącu marcu wspólnie z uczniami rozważaliśmy temat rodzajów higieny i jej wpływu  na zdrowie człowieka. Higiena to zbiór praktyk, które mają na celu zapobieganie chorobom i utrzymanie czystości. Dzieli się ona na wiele dziedzin, zajmujących się poszczególnymi środowiskami życia i działalności ludzkiej: higiena  osobista, społeczna, szkolna i cyfrowa. Codzienne praktyki higieniczne w prosty sposób wspierają nasze zdrowie. Dbanie o higienę w szerokim znaczeniu to wyraz szacunku dla siebie i otoczenia. Higiena wspiera także nasze zdrowie psychiczne i poprawia komfort życia.

  • Tak wyglądają konkusowe prace plastyczne

    31.03.2025

    Prezentacja prac plastycznych uczniów, którzy odpowiedzieli na ofertę konkursu: "Owoce i warzywa oraz produkty mleczne". Wkrótce werdykt jury. Trzymamy kciuki!!!

  • Czekamy na Wasze zgłoszenia!

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Czernikowie
    Czerników 11
    99-120 Piątek
    woj. łódzkie
  • (24) 722 10 44

Galeria zdjęć