Pamiętając o tym, że aktywność fizyczna ma niebagatelny wpływ na układ nerwowy, na zdrowie psychiczne oraz ogólne samopoczucie, nauczyciele naszej szkoły, podjęli wyzwanie rzucone przez p. Beatę Mikołajczyk i p. Ewę Topińską, na promowanie własnym przykładem aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży. W ramach akcji „Promocja zdrowia w szkole”, nauczyciele mieli za zadanie sfotografować się podczas aktywności fizycznej. Spisali się na piątkę, zadanie wykonali prawidłowo. Brawo, oby tak dalej! Teraz kolej na uczniów. Zachęcamy Was do podejmowania aktywności na świeżym powietrzu, w pojedynkę, parami a nawet całymi rodzinami. Fotografujcie się, zdjęcia opublikujemy na naszej stronie internetowej. Pamiętajcie: Zły trening to tylko taki, który się nie odbył!
W dniu 17.05.2023 r. uczniowie klas I-III naszej szkoły wraz z opiekunami udali się na jednodniową wycieczkę do Warszawy. Wyjazd ten był dofinansowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki z programu ,,Poznaj Polskę”. Zwiedzanie Warszawy rozpoczęliśmy od wizyty Rynku Starego Miasta, gdzie po środku placu stoi pomnik Warszawskiej Syrenki. Wspólnie przypomnieliśmy sobie legendę o tym symbolu stolicy. Podziwialiśmy także piękno urokliwych starych kamienic. Ciekawi dalszych atrakcji przeszliśmy do Zamku Królewskiego. Dziś muzeum, kiedyś siedziba byłych władców Polski. Bardzo zachwyciło nas wnętrze zamku. W salach podziwialiśmy umeblowanie z czasów XVIII wieku oraz obrazy Rembrandta i Canaletta czy innych malarzy artystów. Na pamiątkę wykonaliśmy sobie wspólną fotografię pod kolumną króla Zygmunta III Wazy. Byliśmy zachwyceni pięknem stolicy, ulicą Krakowskim Przedmieściem udaliśmy się pod Pałac Prezydencki. Spacer zakończył się ostatnim punktem programu- Centrum Nauki Kopernik. To niezwykłe miejsce, w którym doświadczyliśmy różnych zjawisk fizycznych, lepiej zrozumieliśmy otaczający świat i sprawdziliśmy jak fascynująca może być nauka. A wszystko to w towarzystwie doskonałej zabawy. Po drodze udając się na pyszny obiad widzieliśmy w oddali Pałac Kultury i Nauki. Pełni wrażeń, szczęśliwi i zadowoleni wróciliśmy do domu. Mamy nadzieję, że kiedyś ponownie odwiedzimy naszą piękną stolicę.
Uczniowie klas I-III wzięli udział w ciekawej lekcji zorganizowanej z okazji Światowego Dnia Pszczół. Zajęcia przeprowadził p. Jarosław Wasiak – Prezes Stowarzyszenie Pszczelarzy Ziemi Łęczyckiej. Podczas tego spotkania dzieci szukały odpowiedzi na pytania: "Jakie są ulubione owoce?", "Bez których warzyw nie moglibyśmy żyć?" ,"Jak przebiega proces zapylania?", "Jak pomóc zapylaczom?", "Jakie są właściwości i produkty pszczele?”, „Jakie są zwyczaje pszczelej rodziny?" Tego dnia uczniowie mogli zobaczyć, jak wygląda życie w ulu, spróbować pysznego miodu oraz pyłku pszczelego, zobaczyć wyroby z pszczelego wosku, a także przymierzyć kapelusze pszczelarskie. Prelekcję zorganizowała p. Ewelina Kucharska
Pani Katarzyna Dębska miała okazję wcielić się w rolę uczennicy i znów usiąść w klasie w lawce szkolnej, podczas gdy uczennice i uczniowie klasy 7 przeprowadzali lekcje. Świetne doświadczenie zarówno dla jednej, jak i drugiej strony. A przygotowanie się uczniów do prowadzenia lekcji - profesjonalne!
Po emocjonującej walce prezentujemy wyniki konkursu:
w kategorii klas III – IV: I miejsce – Helena Walczak [SP Piątek], II miejsce – Paulina Szewczyk [SP Góra Świętej Małgorzaty], III miejsce – Witold Białkowski [SP Góra Świętej Małgorzaty]
w kategorii klas V – VI: I miejsce – Wiktor Galiński [SP Piątek], II miejsce – Maja Rogozińska [SP Czerników], III miejsce – Paweł Kornat [SP Góra Świętej Małgorzaty]
w kategorii klas VII – VIII: I miejsce – Antoni Rogala [SP Góra Świętej Małgorzaty], II miejsce – Zuzanna Rzeźniczak [SP Czerników], III miejsce – Oliwia Kołodziejczyk [SP Piątek]
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!! Dziękujemy uczniom oraz ich opiekunom za udział w konkursie, za trud włożony w przygotowanie się do tego przedsięwzięcia oraz miłą atmosferę w czasie spotkania.
W dniu 18 maja 2023 roku w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny zorganizowany przez panią Ewę Garus i panią Joannę Śliwińską w ramach Międzyszkolnej Sieci Nauczycieli Powiatu Łęczyckiego. W konkursie wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Górze Świętej Małgorzaty, Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku oraz ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Czernikowie. Młodzież rywalizowała w trzech kategoriach wiekowych: klasy III - IV, klasy V- VI, klasy VII – VIII.
W dniu 17 maja 2023 roku uczniowie klasy szóstej na zajęciach z języka polskiego redagowali list oficjalny skierowany do Dyrekcji Szkoły z prośbą o zainstalowanie w szkole szafek na książki. Na lekcji mieliśmy zaszczyt gościć Panią Dyrektor Agnieszkę Bartczak, która wysłuchała próśb i argumentów młodzieży i pozytywnie odniosła się do propozycji uczniowskich.
Nasza Szkoła bierze udział w projekcie „Native Speaker w mojej szkole” przeprowadzanym w szkołach przez Platformę do nauki angielskiego z native speakerami Tutlo. Szkolnym koordynatorem tego wydarzenia była p. Katarzyna Dębska, nauczycielka języka angielskiego. W ramach tego projektu, w progi naszej szkoły mieliśmy zaszczyt zaprosić niecodziennych gości. Pani Koleka Jajula, pochodząca z RPA oraz koordynator Pan Daniel Cieśla urozmaicili zajęcia z języka angielskiego, prowadząc je w bardzo ciekawej formie. Uczniowie mieli okazję poznać kulturę Południowej Afryki, jak również zapoznać Panią „Coco” z kulturą naszego kraju. Wszystko odbywało się jedynie w języku angielskim, ponieważ nasz wspaniały gość nie potrafi posługiwać się w naszym ojczystym języku. Była to nie tylko lekcja kulturowa dla uczniów, ale tym samym świetna okazja do użycia języka angielskiego w rozmowie z Nativem Speakerem. Całe spotkanie odbyło się pod patronatem Burmistrza Miasta Piątek, Pana Krzysztofa Lisieckiego, który przekazał imienne Certyfikaty pobytu w geometrycznym środku Polski, co wzbudziło ogromne pozytywne zaskoczenie naszych Gości. Dziękujemy za to fantastyczne doświadczenie!