Wyniki:
I miejsce: Hanna Błaszczyk, II miejsce: Julia Kubiak, III miejsce: Maja Kołodziejczak
wyróżnienie: Szymon Karolak, Karol Rzepecki
dyplom za udział: Tobiasz Granosik, Oskar Kołodziejczak
Zakończenie ROKU SZKOLNEGO 2022/2023 odbędzie się w dniu 23 czerwca o godzinie 7:45
Zapraszamy na mszę świętą na zakończenie roku w dniu 22 czerwca o godzinie 9:00 w Kościele pod wezwaniem św. Małgorzaty Dziewicy i Męczennicy w Górze Świętej Małgorzaty
W dniu 13 czerwca 2023r. w naszej szkole odbyło się spotkanie profilaktyczne z funkcjonariuszem Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy – starszy sierżant Emilią Augustyniak z Zespołu do Spraw Nieletnich. Tematem przewodnim spotkania była odpowiedzialność karna nieletnich i bezpieczeństwo w sieci. Policjantka podczas spotkania z uczniami w przystępny sposób omówiła zagadnienia zawarte w ustawie o postępowaniu w sprawach nieletnich, wyjaśniając czym jest demoralizacja oraz czyn karalny. Mundurowa podała przykłady przejawów demoralizacji takich jak wagary, wandalizm, ucieczki z domu. Zwrócono również uwagę na środki wychowawcze i poprawcze stosowane przez sąd wobec nieletnich, którzy wykazują przejawy demoralizacji i dopuszczają się czynów karalnych. Druga część spotkania poświęcona była tematyce bezpieczeństwa w sieci i cyberprzemocy. Policjantka przypomniała uczestnikom prelekcji zasady obowiązujące w sieci zwracając uwagę, że w wirtualnej przestrzeni tylko pozornie jest się anonimowym, a Internet jest jednym z miejsc, gdzie również może dochodzić do przemocy i przestępstwa. Apelowała między innymi, aby dbać o kulturę osobistą i chronić swój wizerunek, a co za tym idzie, dobrze przemyśleć zamieszczane treści, ponieważ w sieci nic nie ginie i co raz zostało w niej umieszczane na zawsze tam pozostanie. Przy tej okazji funkcjonariusz wyjaśniła czego w cyberświecie robić nie można. Na zakazanej liście znalazło się między innymi: publikowanie ośmieszających zdjęć i filmów czy używanie wulgarnego języka, złośliwe komentowanie wpisów i zdjęć innych osób, zastraszanie, ośmieszanie, a także podszywanie się pod inne osoby. Uczniowie wykazali duże zainteresowanie poruszanymi zagadnieniami. Wszystko to miałona celu podniesienie świadomości prawnej uczniów oraz wzbogacenie wiedzy na temat różnych zagrożeń i sposobów ich przeciwdziałania.
W dniu 07.06.2023 r. na terenie naszej szkoły odbywały się zajęcia edukacyjne w ramach Pracowni Aktywnego Korzystania z Technologii – PAKT. Projekt jest finansowany ze środków Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, Oś priorytetowa III. Cyfrowe kompetencje społeczeństwa. Zajęcia prowadził pracownik Politechniki Łódzkiej, p. Taras Pański. Celem projektu jest między innymi: upowszechnienie idei STEAM w edukacji formalnej, umożliwienie uczniom kontaktu z nowoczesnymi technologiami oraz zachęcenie młodzieży do wyboru ścieżki kariery w branży ICT. Uczniowie w dwóch grupach wiekowych: klasy I-IV oraz V-VIII pracowali w zespołach i w oparciu o wyzwania i zadania problemowe, dzięki narzędziom, nowoczesnym technologiom i wsparciu edukatora p. Tarasa, mieli możliwość rozwijać swoje umiejętności: kreatywność, przedsiębiorczość i innowacyjność, wykorzystując przy tym nowe technologie. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczniów. Szkolnym koordynatorem była p. Beata Mikołajczyk.