Dziś u Motylków działa się magia. Okazuje się, że nie tylko biedroneczki są w kropeczki. Nie było miejsca bez tych wszędobylskich kropek. Zachwycały nas one swymi barwami, zadziwiały rozmiarami. Wszędzie obecne przyprawiały o zawrót głowy i oczopląs. Zaprzyjaźniliśmy się jednak z nimi, więc bez trudu wykonaliśmy przydzielone nam zadania. Obchody Dnia Kropki to była miła zabawa, a jednocześnie ciekawe wyzwanie.
W naszym przedszkolu ten dzień wypełniony był kolorowymi kropkami. Podczas zajęć dydaktycznych z ogromną uwagą dzieci wysłuchały historii o zwyczajnej, małej kropce, która tak bardzo zmieniła życie pewnej dziewczynki o imieniu Vashti. Ta niezwykła historia uświadomiła naszym Zerówkowiczom, że każdy człowiek - mały i duży - ma swoją wartość. Każde dziecko ma zdolności, talenty, choć czasem bardzo ukryte. Każde dziecko jest wartościowe! W ciągu całego dnia kropki zauważaliśmy wszędzie, nawet tam, gdzie wcześniej wcale ich nie dostrzegaliśmy. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w codziennym życiu: są na skrzydełkach biedronki, są w koronie króla, a nawet zdobią kapelusz muchomora. Tego dnia dzieci, poza liczeniem kropek, zabaw ruchowych i tanecznych wykonały także ozdobę naszego szkolnego chodnika, która będzie cieszyła nasze oczy jak najdłużej (mamy taką nadzieję ). W dniu dzisiejszym wszędzie było "kropkowo" - kolorowo i radośnie!
Wraz z początkiem roku przedszkolnego zaczęliśmy świętować urodziny naszych przedszkolaków. Dziś swoje święto miał Aleksander. To był dla Niego ważny dzień, skończył bowiem 5 lat! W tym wyjątkowym dniu życzymy Mu, aby realizował swoje życiowe marzenia, a jednocześnie nadal był tak wesołym, pełnym optymizmu i radości chłopcem.
Po powrocie z wakacji, wspólnie wspominaliśmy ten wesoły czas pełen relaksu i odpoczynku. Dzieliliśmy się wrażeniami z pobytu w różnych miejscach Polski. Oglądaliśmy pamiątki przywiezione z ciekawych miejsc. Postanowiliśmy na dłużej zatrzymać czas wakacyjnych szaleństw i stworzyć na zajęciach swoje własne magnesy, na których uwieczniliśmy to, co najbardziej zapadło nam w pamięci. Wyszły piękne!
Młodzieżowe Mistrzostwa Powiatu Łęczyckiego w Wyścigach Rowerowych
„Jedziemy śladami Mieczysława Nowickiego”
Dziś, 9 września 2024 roku, młodzież z klasy VIII naszej szkoły wraz z Panią Dyrektor Agnieszką Bartczak i p. Ewą Garus wzięła udział w trzynastej edycji akcji "Narodowe Czytanie" zorganizowanej przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Piątku we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Piątku i Urzędem Miejskiem w Piątku. Tegoroczną lekturą był "Kordian" Juliusza Słowackiego, którego fragmenty czytali zaproszeni Goście. Wszyscy biorący czynny udział w tym wydarzeniu otrzymali pamiątkowe przypinki, magnesy, breloki oraz książki pt. "Kordian". Akcja została zainicjowana w 2012 roku i ma na celu przybliżenie bogactwa literatury polskiej, pokazanie jak ważna jest dbałość o polszczyznę i jak kanony polskiej literatury wzmacniają i jednoczą Polaków. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęła Para Prezydencka.
"Czego nie wiemy, to się dowiemy - detektywi edukacyjni" to tytuł innowacji pedagogicznej realizowanej w roku szkolnym 2024/2025 w naszej szkole, której adresatami są uczniowie klas IV - VIII. Wprowadzenie innowacji pedagogicznej ma na celu wzbudzenie zainteresowania uczniów niekonwencjonalnymi metodami zdobywania wiedzy z języka polskiego, matematyki i historii. Jest to propozycja mająca na celu rozszerzenie oferty edukacyjnej w naszej szkole. Wdrożenie innowacji ma też na celu wspieranie rozwoju i zainteresowań uczniów, ich kreatywności i wyobraźni. Młodzież będzie realizowała zagadnienia dotyczące pięciu bloków tematycznych, za które można uzyskać od 0 do 10 punktów. Wszystkie wyniki zostaną zamieszczone w formie gry planszowej na gazetce informacyjnej i stronie szkoły. Autorkami innowacji są: p. Ewa Garus, p. Agnieszka Tomczyk i p. Beata Dębska.
W niedzielę, 8 września 2024 roku, przedstawiciele naszej społeczności szkolnej - uczniowie wraz z Panią Dyrektor - Agnieszką Bartczak i nauczycielami - p. Ewą Garus, p. Joanną Śliwińską i p. Beatą Dębską uczestniczyli w obchodach 85. rocznicy Bitwy nad Bzurą - we mszy świętej w kościele Świętej Trójcy oraz uroczystościach pod pomnikiem 14. Wielkopolskiej Dywizji Piechoty. Serdeczne podziękowania za piękną postawę i udział w obchodach kierujemy do uczniów - zwłaszcza Mai Rogozińskiej, Weroniki Rzeźniczak, Szymona Witczaka oraz Marty Antczak (poczet sztandarowy), a także do rodziców uczestniczących w uroczystościach.
W dniu 7 września 2024 roku 15 uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami p.Ewą Topińską i p. Agnieszką Czarnecką wzięło udział w 42 kilometrowym XVII Rajdzie Rowerowym Szlakiem Bitwy nad Bzurą. Celem rajdu było oddanie Hołdu Poległym Bohaterom Wojny Obronnej w 1939r. , kształtowanie uczuć patriotycznych dzieci i młodzieży, poznawanie historii swojego regionu oraz propagowanie turystyki rowerowej jako formy czynnego wypoczynku.
Początki bywają trudne - wiadomo, szczególnie, gdy dotyczą młodszych dzieci. Te bowiem uwielbiają schematy, powtarzalność zdarzeń, czynności. Daje im to poczucie bezpieczeństwa i sprawstwa. Jednak przedszkolaki z grupy Motylki, mimo, iż dopiero kilka dni temu stały się przedszkolakami, okazały się być niezwykle dzielnymi dziećmi. Po przekroczeniu przedszkolnych progów dały się ponieść pozytywnym emocjom, pozwoliły się przeprowadzić przez proces adaptacji - przystosowały się do przedszkolnego rytmu dnia, obowiązujących reguł. Maluszki stopniowo oswajały się z nowym miejscem, poznawały zasady funkcjonowania środowiska przedszkolnego, nabywały umiejętności budowania relacji z rówieśnikami. Nowa, oswojona rzeczywistość pozwoliła im pożegnać lęk przed nieznanym. Przedszkolny start oznaczał w mniejszym lub większym stopniu utratę poczucia bezpieczeństwa. Ta jakże ważna, dająca zaspokojenie i możliwość indywidualnego rozwoju, potrzeba została w miarę możliwości zaopiekowana. Cieszymy się z tego niezmiernie i czekając na dalszy bieg zdarzeń, zapraszamy do obejrzenia fotograficznej relacji z tych kilku bardzo ważnych, bo dla niejednego z przedszkolaków przełomowych pierwszych dni w przedszkolu.
Obowiązuje od 3 września 2024 roku
Kursy poranne – zgodnie z rozkładem jazdy obowiązującym od dnia 3 września