W ramach innowacji ,,Szlifujemy Dobre Maniery” skierowanej do uczniów klas I-VIII w miesiącu marcu wspólnie z uczniami rozważaliśmy temat rodzajów higieny i jej wpływu na zdrowie człowieka. Higiena to zbiór praktyk, które mają na celu zapobieganie chorobom i utrzymanie czystości. Dzieli się ona na wiele dziedzin, zajmujących się poszczególnymi środowiskami życia i działalności ludzkiej: higiena osobista, społeczna, szkolna i cyfrowa. Codzienne praktyki higieniczne w prosty sposób wspierają nasze zdrowie. Dbanie o higienę w szerokim znaczeniu to wyraz szacunku dla siebie i otoczenia. Higiena wspiera także nasze zdrowie psychiczne i poprawia komfort życia.
Prezentacja prac plastycznych uczniów, którzy odpowiedzieli na ofertę konkursu: "Owoce i warzywa oraz produkty mleczne". Wkrótce werdykt jury. Trzymamy kciuki!!!
Nasze zajęcia kulinarne to nauka o nowych smakach i zapachach. Spagetti bolognese to danie, które budzi skojarzenia z Włochami. Nazwa sosu bolognese pochodzi od włoskiego miasta Bolonii. Właśnie dziś niezłomni kucharze uczyli się z jakich produktów i w jaki sposób przygotować to zacne danie. Po uprzednim dokładnym objaśnieniu poszczególnych etapów pracy przez ,,Jagódkę”, dzieci zabrały się do pichcenia. Do dania wykorzystaliśmy naturalne i bezpieczne produkty spożywcze. Obieranie, krojenie, gotowanie, smażenie dostarczyło dużo frajdy kucharzom. Gdy wszystko było już gotowe, wisienką na daniu okazał się starty ser parmezan. Jak zwykle było pysznie, a spaghetti podbiło serca młodych kucharzy.
,,W książkach jest więcej skarbów niż we wszystkich łupach piratów na Wyspie Skarbów ... a co najlepsze, możesz cieszyć się tymi bogactwami każdego dnia swojego życia” Walt Disney. Tym cytatem rozpoczęliśmy w dniu 31 marca w klasie II konkurs czytelniczy na najpiękniej przeczytaną baśń H. Ch. Andersena ,,Świniopas”. Punktacja, na którą pracowali uczniowie obejmowała między innymi kryteria: płynność, poprawność, dykcję. Z przyjemnością wyróżniłyśmy 3 uczniów. I miejsce zajął Marian Janczak, II miejsce uzyskał Wojciech Bartczak, III miejsce przypadło Szymonowi Karolakowi. Gratulujemy zwycięzcom!!! Zachęcamy Wszystkich do czytania książek.
Jako że sami jesteśmy MOTYLKAMI ,pamiętaliśmy o naszych barwnych imiennikach. Dziś obchodziliśmy ich święto. Te pełne wdzięku owadziki stanowią prawdziwą metaforę odrodzenia. My, podobnie jak one, w kolejnych latach naszej edukacji przedszkolnej zdobędziemy nowe umiejętności, posiądziemy wiedzę, przeobrazimy się zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie, wraz z upływem czasu przemienimy się w piękne, dorodne motyle Przystańcie na chwilę, zobaczcie, jakie one są urokliwe
W dniu urodzin Michałka naszego, życzymy Mu wszystkiego najlepszego. Niech ten piękny uśmiech nie schodzi z Jego twarzy i niech spełni Mu się to, o czym zamarzy, bo marzenia to do siebie mają, że jak w ich realizację ludzie wierzą - TO SIĘ SPEŁNIAJĄ
Dziś ostatni dzień próbnych egzaminów z wydawnictwa OPERON. Uczniowie zmagali się z językiem angielskim. Trzymamy kciuki!
Wyróżnienie otrzymali:
Maria Gładysz kl. IV, Julia Gładysz kl. VI, Hubert Kubiak kl. VIII
III miejsce otrzymała:
Jolanta Janczak kl. VII
II miejsce otrzymały:
Joanna Strózewska kl. IV, Maja Strózewska kl. VI
I miejsce otrzymali:
Marta Rzepecka kl IV, Ludwik Rzepecki kl. VI
Cały konkurs prowadzony był pod nadzorem p.Edyty Marchewy i p. Katarzyny Dębskiej.
To wyjątkowe święto, które uczniowie klasy II obchodzą co roku, aby uczcić najsmaczniejszy i najbardziej atrakcyjny dzień. To dzień, kiedy wszyscy mogą delektować się chrupiącymi goframi w różnych smakach. Możemy je spożywać z owocami, bitą śmietaną, dżemem, czekoladą, a nawet z lodami.Smacznego!
Tak obchodziliśmy kalendarzowy dzień wiosny 21 marca!
Miniony tydzień można uznać za szalony Wpisał się on w kalendarz szkolny, jako nietypowy sposób przywitania wiosny Każdego dnia uczniowie mieli wyzwania, którym niewątpliwie sprostali (nie tylko uczniowie) i pokazali, że ich pomysłowość nie zna granic. Celem tych dni tematycznych było pokazanie uczniom, że w szkole możemy się również świetnie bawić.
"Niektórzy lubią poezję" - tak w jednym ze swoich wierszy pisała Wisława Szymborska. W naszej szkole wszyscy uczniowie lubią poezję, dlatego chętnie włączyli się w obchody przypadającego na 21 marca - Światowego Dnia Poezji. Święto ustanowione zostało w 1999 roku przez UNESCO. Celem tego dnia jest promocja pisania, czytania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie. Z tej okazji uczniowie klasy VII - VIII przygotowywali i przedstawili wspaniałe prezentacje multimedialne na temat poznanej poezji i jej twórców, zwłaszcza tych, którzy otrzymali literacką Nagrodę Nobla - Wisława Szymborska i Czesław Miłosz oraz są Patronami Roku 2025 - Maria Pawlikowska - Jasnorzewska, Antoni Słonimski, ksiądz Józef Tischner. Młodzież z klasy VI rozwiązywała rebusy i wykonała krzyżówkę związaną z poezją i środkami artystycznymi, której hasło brzmiało " Dzień Poezji ", a uczniowie klasy V wykonali mapę myśli oraz przygotowywali i zaprezentowali piękną recytację utworu Juliusza Słowackiego " W pamiętniku Zofii Bobrówny". Ponadto młodzież wzięła udział w konkursie polegającym na napisaniu wiersza o wiośnie. Wyniki konkursu poznamy w następnym tygodniu.
Tak obchodziliśmy ten dzień w oddziale przedszkolnym. Teraz już będzie coraz piękniej, pojawi się soczysta zieleń wokół nas, słonko będzie muskało promieniami naszą skórę, ptaszki umilą nam swym świergotem codzienne spacery, przyroda obudzi się po zimowym śnie - te przemiany niewątpliwie uczą nas tego, że warto być cierpliwym, cieszmy się nimi.