Składamy serdeczne podziękowania Dzieciom, Młodzieży oraz ich Rodzicom za udział i reprezentowanie naszej szkoły na gminnych uroczystościach Święta Niepodległości. Dziękujemy za poświęcony czas oraz piękną postawę patriotyczną.
W uroczystościach uczestniczyli :
uczniowie: Zuzanna Rzeźniczak, Julia Gładysz, Karolina Szymczak, Szymon Kordjalik, Dawid Jędrzejczak , Oliwier Stróżewski, Agata Woźniak, Gabriela Stróżewska, Kamil Jagiełło, Weronika Rzeźniczak, Maja Rogozińska, Jolanta Janczak, Piotr Bednarek, Józef Szymczak, Krzysztof Majchrzak, Patryk Rogoziński, Igor Mróz, Alan Barylski, Szymon Jagiełło, Miłosz Jagiełło, Zuzanna Majchrzak, Zofia Stróżewska, Lena Kmieciak, Bartłomiej Bednarek, Maja Zasada, Karol Rzepecki, Aleksandra Zasada
rodzice oraz opiekunowie: Ewelina i Mariusz Rzeźniczakowie, Anna Gładysz, Anna Szymczak, Anna Klajnwechter - Kordjalik, Agnieszka Jędrzejczak, Elżbieta Stróżewska, Anna Woźniak, Justyna Stróżewska, Anna Jagiełło, Marta Majchrzak , Małgorzata Bednarek, Magdalena Rogozińska, Kinga Barylska, Agnieszka Mróz, Sylwia Michalak, Magdalena Kmieciak, Ewelina Rzepecka , Justyna Zasada.
Dnia 14 listopada 2022 r. uczennica klasy ósmej – Zuzanna Rzeźniczak reprezentowała naszą szkołę w rejonowym etapie konkursu „Książka mówi”, który odbył się w Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Zgierzu. Celem konkursu jest rozwijanie czytelnictwa oraz upowszechnianie dokonań artystycznych wybitnych polskich pisarzy w interpretacji młodych czytelników. Nasza ósmoklasistka pod kierunkiem pani Ewy Garus przygotowała i zaprezentowała przed komisją utwór Adama Mickiewicza „Niepewność”. Wyniki konkursu poznamy 21 listopada. Ogromne podziękowania składamy pani Ewelinie Rzeźniczak za dowiezienie córki na konkurs.
Poczet sztandarowy w składzie:
Julia Gładysz, Zuzanna Rzeźniczak, Szymon Kordjalik
Karolina Szymczak, Agata Woźniak, Dawid Jędrzejczak
Zdjęcia pobrane ze strony: gminapiatek.pl
W roku szkolnym 2022/2023 uczniowie klas pierwszych z naszej szkoły realizują XIV - edycję „Akademii Bezpiecznego Puchatka” ogólnopolskiego programu edukacyjnego. Celem akcji jest pokazanie dzieciom jak unikać zagrożeń podczas codziennych aktywności – na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie. Uczniowie wypełniają karty pracy otrzymane od organizatorów. Kubuś Puchatek „uczy” dzieci, jak zgodnie z prawem poruszać się po drodze, jak przechodzić przez jezdnię, jeździć na rowerze oraz jak bezpiecznie i zdrowo odpoczywać w czasie wolnym od zajęć szkolnych. Przypomina o konieczności noszenia odblasków, by być widocznym na drodze. Porusza też zagadnienia dotyczące rozsądnego i bezpiecznego korzystania z Internetu. Uczniowie wykonują również grę planszową, na którą składają się karty pracy z poszczególnych tematów. Dzięki grze dzieci mogły powtarzać i utrwalać w przyjazny sposób wiedzę na temat bezpieczeństwa z rodzicami czy rodzeństwem. Po przeprowadzeniu zajęć uczniowie klasy pierwszej przystąpią do Ogólnopolskiego Testu Bezpieczeństwa, który będzie podsumowaniem zajęć Akademii Bezpiecznego Puchatka. Test będzie miał formę multimedialną . Udział w programie edukacyjnym ,,Akademia Bezpiecznego Puchatka” zwiększy świadomość uczniów dotyczącą bezpieczeństwa. Za rzetelny udział w zajęciach oraz rozwiązanie Testu Bezpieczeństwa uczniowie klasy pierwszej nabędą prawo do posługiwania się Certyfikatem "Akademii Bezpiecznego Puchatka” i otrzymają Dyplomy.
Zachęcamy wszystkich do zbierania nakrętek i puszek aluminiowych! Do zobaczenia w kolejnej odsłonie :)
Zuzanna Majchrzak - miejsce I, Antoni Michalak - wyróżnienie, Miłosz Jagiełło (dyplom za udział)
W roku szkolnym 2022/2023 w naszej szkole realizowany jest program „Przyjaciele Zippiego” w klasie drugiej. Jest to międzynarodowy program promocji zdrowia psychicznego, który kształtuje i rozwija umiejętności psychospołeczne u dzieci w wieku 5-8 lat. Zajęcia prowadzone są raz w tygodniu. Każde zajęcia rozpoczynamy piosenką, którą śpiewamy, co wprowadza dzieci w miły nastrój i motywuje do zajęć. Dzięki zajęciom dzieci nawiązują lepsze kontakty z rówieśnikami. Otwarcie mówią o swoich uczuciach, uczą się pomagać innym oraz poznają różne sposoby radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Każda część zawiera odrębne opowiadanie o przygodach: Sandy, Lilly, Finna, Tigga, zilustrowane przy pomocy zestawu barwnych obrazków. Dzieci otrzymują również zadania do wykonania np. rysowanie, odgrywanie ról itp. Dzieci poznają zasady obowiązujące w trakcie zajęć związanych z programem „Przyjaciele Zippiego”. Zasady te stają się regułą życia w grupie. Po zakończeniu każdej części dzieci zabierają do domu zestawy ćwiczeń dla utrwalenia treści poznanych w szkole. Zabawy i ćwiczenia wykonywane z rodzicami wzmacniają efekty pracy z programem. Dzieci z zaangażowaniem dokonują ewaluacji własnych sukcesów, wypełniają karty ewaluacji na podsumowanie zajęć. Ukoronowaniem zajęć będzie świętowanie połączone z wręczeniem dyplomów i poczęstunkiem na słodko.