• PODZIĘKOWANIA ...

    Składamy serdeczne podziękowania Dzieciom, Młodzieży oraz ich Rodzicom za udział  i reprezentowanie naszej szkoły na gminnych uroczystościach Święta Niepodległości. Dziękujemy za poświęcony czas oraz piękną postawę patriotyczną.

    W uroczystościach uczestniczyli :

    uczniowie:  Zuzanna Rzeźniczak, Julia Gładysz, Karolina Szymczak, Szymon Kordjalik, Dawid Jędrzejczak , Oliwier Stróżewski, Agata Woźniak, Gabriela Stróżewska, Kamil Jagiełło, Weronika Rzeźniczak, Maja Rogozińska, Jolanta Janczak, Piotr Bednarek, Józef Szymczak, Krzysztof Majchrzak, Patryk Rogoziński, Igor Mróz, Alan Barylski, Szymon  Jagiełło, Miłosz Jagiełło, Zuzanna Majchrzak, Zofia Stróżewska, Lena Kmieciak, Bartłomiej Bednarek, Maja Zasada, Karol Rzepecki, Aleksandra Zasada

    rodzice oraz opiekunowie: Ewelina i Mariusz Rzeźniczakowie, Anna Gładysz, Anna Szymczak, Anna Klajnwechter -  Kordjalik, Agnieszka Jędrzejczak, Elżbieta Stróżewska, Anna Woźniak, Justyna Stróżewska, Anna Jagiełło, Marta Majchrzak , Małgorzata Bednarek, Magdalena Rogozińska, Kinga Barylska, Agnieszka Mróz, Sylwia Michalak, Magdalena Kmieciak, Ewelina Rzepecka , Justyna Zasada.

  • Zuzanna w rejonowym etapie konkursu "Książka mówi"

    Dnia 14 listopada 2022 r.  uczennica klasy ósmej – Zuzanna Rzeźniczak  reprezentowała naszą szkołę w rejonowym etapie konkursu „Książka mówi”, który odbył się w Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Zgierzu. Celem konkursu jest rozwijanie czytelnictwa oraz upowszechnianie dokonań artystycznych wybitnych polskich pisarzy w interpretacji młodych czytelników. Nasza ósmoklasistka pod kierunkiem pani Ewy Garus przygotowała i zaprezentowała przed komisją utwór  Adama Mickiewicza „Niepewność”.  Wyniki konkursu poznamy 21 listopada. Ogromne podziękowania składamy pani Ewelinie Rzeźniczak  za dowiezienie córki na konkurs.

  • I TY MOŻESZ POMÓC!

  • Udział delegacji szkolnej w gminnej uroczystości Święta Odzyskania Niepodległości

    11.11.2022

    Poczet sztandarowy w składzie: 

    Julia Gładysz, Zuzanna Rzeźniczak, Szymon Kordjalik

    Karolina Szymczak, Agata Woźniak, Dawid Jędrzejczak

    Zdjęcia pobrane ze strony: gminapiatek.pl

  • Symbole narodowe na informatyce w klasie drugiej

    10.11.2022
  • Świętujemy Dzień Odzyskania Niepodległości na zajęciach świetlicowych

    10.11.2022
  • Obchody Święta Niepodległości w grupie MOTYLKI

    10.11.2022
  • Uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości

    10.11.2022
  • Realizacja programu ,,Zdrowe dzieciaki to my" w klasie drugiej

  • Rozwiązujemy oraz projektujemy własne nonogramy na zajęciach "Matematyka = GRA"

    07.11.2022
  • Akademia Bezpiecznego Puchatka - ogólnopolski program edukacyjny w kl. I

    W roku szkolnym 2022/2023 uczniowie klas pierwszych z naszej szkoły realizują XIV - edycję „Akademii Bezpiecznego Puchatka” ogólnopolskiego programu edukacyjnego. Celem akcji jest pokazanie dzieciom jak unikać zagrożeń podczas codziennych aktywności – na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie. Uczniowie wypełniają karty pracy otrzymane od organizatorów. Kubuś Puchatek „uczy” dzieci, jak zgodnie z prawem poruszać się po drodze, jak przechodzić przez jezdnię, jeździć na rowerze oraz jak bezpiecznie i zdrowo odpoczywać w czasie wolnym od zajęć szkolnych. Przypomina o konieczności noszenia odblasków, by być widocznym na drodze. Porusza też zagadnienia dotyczące rozsądnego i bezpiecznego korzystania z Internetu. Uczniowie wykonują również grę planszową, na którą składają się karty pracy z poszczególnych tematów. Dzięki grze dzieci mogły powtarzać i utrwalać w przyjazny sposób wiedzę na temat bezpieczeństwa z rodzicami czy rodzeństwem. Po przeprowadzeniu zajęć uczniowie klasy pierwszej przystąpią do Ogólnopolskiego Testu Bezpieczeństwa, który będzie podsumowaniem zajęć Akademii Bezpiecznego Puchatka. Test będzie miał formę multimedialną .  Udział w programie edukacyjnym ,,Akademia Bezpiecznego Puchatka” zwiększy świadomość uczniów dotyczącą bezpieczeństwa. Za rzetelny udział w zajęciach oraz rozwiązanie Testu Bezpieczeństwa uczniowie klasy pierwszej nabędą prawo do posługiwania się Certyfikatem "Akademii Bezpiecznego Puchatka i otrzymają Dyplomy.

  • Filip z klasy VII wyróżniony w ogólnopolskim konkursie fotograficznym

  • "Dzień Postaci z Bajek" w grupie "Motylki"

    04.11.2022
  • "Dzień Postaci z Bajek" - zajęcia świetlicowe

    04.11.2022
  • Wolontariusze kontynuują "Zakręconą akcję"

    04.10.2022

    Zachęcamy wszystkich do zbierania nakrętek i puszek aluminiowych! Do zobaczenia w kolejnej odsłonie :)

  • Osiągnięcia trzecioklasistów w szkolnym konkursie na "Najpiękniejszą dynię"

    04.11.2022

    Zuzanna Majchrzak - miejsce I, Antoni Michalak - wyróżnienie, Miłosz Jagiełło (dyplom za udział)

  • "Przyjaciele Zippiego" w klasie drugiej

    04.11.2022

    W roku szkolnym 2022/2023 w naszej szkole realizowany jest program „Przyjaciele Zippiego”  w klasie drugiej. Jest to międzynarodowy program promocji zdrowia psychicznego, który kształtuje i rozwija umiejętności psychospołeczne u dzieci w wieku 5-8 lat. Zajęcia prowadzone są raz w tygodniu. Każde zajęcia rozpoczynamy piosenką, którą śpiewamy, co wprowadza dzieci w miły nastrój i motywuje do zajęć. Dzięki zajęciom dzieci nawiązują lepsze kontakty z rówieśnikami. Otwarcie mówią o swoich uczuciach, uczą się pomagać innym oraz poznają różne sposoby radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Każda część zawiera odrębne opowiadanie o przygodach: Sandy, Lilly, Finna, Tigga, zilustrowane przy pomocy zestawu barwnych obrazków. Dzieci otrzymują również zadania do wykonania np. rysowanie, odgrywanie ról itp. Dzieci poznają zasady obowiązujące w trakcie zajęć związanych z programem „Przyjaciele Zippiego”. Zasady te stają się regułą życia w grupie. Po zakończeniu każdej części dzieci zabierają do domu zestawy ćwiczeń dla utrwalenia treści poznanych w szkole. Zabawy i ćwiczenia wykonywane z rodzicami wzmacniają efekty pracy z programem. Dzieci z zaangażowaniem dokonują ewaluacji własnych sukcesów, wypełniają karty ewaluacji na podsumowanie zajęć. Ukoronowaniem zajęć będzie świętowanie połączone z wręczeniem dyplomów i poczęstunkiem na słodko.

  • Dzień Dyni w grupie MOTYLKI

    28.10.2022
  • Prace plastyczne z okazji nadchodzącego Dnia Wszystkich Świętych - zaj. świetlicowe

    28.10.2022
  • Prace plastyczne dzieci z grupy Motylki - lisek

    26.10.2022
strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Czernikowie
    Czerników 11
  • (24) 722 10 44

Galeria zdjęć