• Spotkanie z policjantami n.t. odpowiedzialności karnej nieletnich

    W ramach działań profilaktyczno – wychowawczych w dniu 13 grudnia 2022r. w szkole odbyło się spotkanie uczniów klasy VI, VII i VIII z dzielnicowymi Posterunku Policji w Piątku. Mundurowi wyjaśnili młodzieży, jakie zagrożenia niesie ze sobą stosowanie używek, między innymi e-papierosów. Przewodnią myślą pogadanki profilaktycznej była odpowiedzialność karna nieletnich za ich zachowania i działania. Mundurowi rozmawiali z uczniami o zagrożeniach, jakie niesie ze sobą stosowanie różnego rodzaju używek. Opowiadali między innymi o szkodliwości nikotyny , paleniu papierosów i e-papierosów oraz ich negatywnym wpływie na zdrowie dzieci. Uświadamiali też młodzież, jakie konsekwencje, nie tylko prawne, niesie ze sobą używanie wyrobów tytoniowych. Policjanci zapoznali zebranych z najważniejszymi przepisami w sprawach nieletnich dotyczącymi przeciwdziałania wszelkim objawom demoralizacji i przestępczości osób nieletnich.

  • Warsztaty dotyczące zawartości walizki narkotykowej

    Dnia 13 grudnia 2022r. odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne dla kadry pedagogicznej z dzielnicowymi Posterunku Policji w Piątku - st. post. Eweliną Lewandowską, sierż. szt. Patrykiem Kubiakiem i sierż. szt. Krzysztofem Sidorowiczem. Nauczyciele mieli okazję zaznajomić się z tzw. walizką edukacyjną, która zawiera substancje przypominające narkotyki  oraz przedmioty  służące do ich zażywania. Funkcjonariusze omówili, czym są narkotyki i dopalacze, jak działają i co się dzieje po ich zażyciu. Opowiadali o niebezpieczeństwach, z którymi może spotkać się młody człowiek. Podczas szkolenia funkcjonariusze zaprezentowali zawartość profilaktycznej walizki narkotykowej, która służy do edukowania dorosłych - nauczycieli, pedagogów. Edukacyjna walizka zawiera atrapy substancji, które młody człowiek może wykorzystywać do rozdrabniania, przechowywania czy przyjmowania środków odurzających. Spotkanie z nauczycielami cieszyło się dużym zainteresowaniem. Takie zajęcia i rozmowy niewątpliwie przyczyniają się do kształtowania i propagowania pozytywnych postaw w zakresie bezpieczeństwa, a także są doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i spostrzeżeń.

  • Świąteczne ozdoby przestrzenne wykonane przez najmłodszych na katechezie

    13.12.2022
  • Wspólna zabawa na śniegu w klasie IV na zajęciach informatyki :)

    13.12.2022
  • Co ma piernik do ... wolontariatu?

    Już wyjaśniamy :) Nasi szkolni wolontariusze z pomocą p. Beaty Mikołąjczyk (opiekuna Koła Wolontariatu), zorganizowali akcję "produkcji" i sprzedaży pierniczków. Wielką frajdę sprawiło uczniom dekorowanie ciasteczek. Były wśród nich wyjątkowe egzemplarze dla nauczycieli konkretnych przedmiotów. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na cele charytatywne. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję!

  • Próbny Egzamin Ósmoklasisty z Operonem - MATEMATYKA

    07.12.2022
  • Mikołajki w grupie MOTYLKI

    06.12.2022
  • Próbny Egzamin Ósmoklasisty z Operonem - JĘZYK POLSKI

    06.12.2022
  • Mikołąjki w klasie trzeciej

    06.12.2022
  • Ubieranie choinki w klasie trzeciej

    06.12.2022
  • Szkolne obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza

    05.12.2022

    Międzynarodowy Dzień Wolontariusza był okazją do promowania wartości wolontariatu w naszej szkole. Podczas spotkań omawialiśmy: - czym jest wolontariat, - cechy wolontariusza, - kto nim może być, - formy pomocy, jaką niosą wolontariusze bezinteresownie, z potrzeby serca.

  • Ozdoby świąteczne w wykonaniu uczniów klas IV i V na zajęciach religii

  • Realizacja projektu w klasie VI "Komórka jako podstawowa jednostka budująca organizmy"

  • Szkolne obchody ANDRZEJEK

  • Szkolny etap Ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno-Plastycznego rozstrzygnięty

    Szkolna komisja konkursowa, w składzie:

    p. Agnieszka Bartczak, p. Beata Dębska, p. Agnieszka Tomczyk

    zakwalifikowała do II etapu konkursu "Matematyczna manufaktura" prace

    - Zuzanny Sieradzkiej (kategoria klas I - IV)

    - Agaty Woźniak (kategoria klas V - VIII).

    Gratulujemy! Ttrzymamy kciuki w kolejnym etapie!

    Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział oraz zapraszamy do sali nr 7 po odbiór słodkiej niespodzianki :).

  • Informacja dla Rodziców oraz mieszkańców gminy Piątek

    Informujemy, że w piątek 2 grudnia w godz. 8:00 – 10:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Piątku będzie pełnił dyżur pracownik ZUS, który będzie:

    • zakładał konta na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS,
    • udzielał pomocy przy logowaniu na PUE ZUS,
    • udzielał informacji na temat funkcjonalności PUE ZUS,
    • udzielał informacji z zakresu emerytur i rent oraz świadczeń dla rodzin

    Więcej informacji: pl_piatek.pdf

  • Szkolne obchody Światowego Dnia AIDS

    01.12.2022
  • Andrzejki w klasie trzeciej

    30.11.2022
  • UWAGA!

  • Zapraszamy do udziału w konkursie

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Czernikowie
    Czerników 11
  • (24) 722 10 44

Galeria zdjęć