W ramach działań profilaktyczno – wychowawczych w dniu 13 grudnia 2022r. w szkole odbyło się spotkanie uczniów klasy VI, VII i VIII z dzielnicowymi Posterunku Policji w Piątku. Mundurowi wyjaśnili młodzieży, jakie zagrożenia niesie ze sobą stosowanie używek, między innymi e-papierosów. Przewodnią myślą pogadanki profilaktycznej była odpowiedzialność karna nieletnich za ich zachowania i działania. Mundurowi rozmawiali z uczniami o zagrożeniach, jakie niesie ze sobą stosowanie różnego rodzaju używek. Opowiadali między innymi o szkodliwości nikotyny , paleniu papierosów i e-papierosów oraz ich negatywnym wpływie na zdrowie dzieci. Uświadamiali też młodzież, jakie konsekwencje, nie tylko prawne, niesie ze sobą używanie wyrobów tytoniowych. Policjanci zapoznali zebranych z najważniejszymi przepisami w sprawach nieletnich dotyczącymi przeciwdziałania wszelkim objawom demoralizacji i przestępczości osób nieletnich.
Dnia 13 grudnia 2022r. odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne dla kadry pedagogicznej z dzielnicowymi Posterunku Policji w Piątku - st. post. Eweliną Lewandowską, sierż. szt. Patrykiem Kubiakiem i sierż. szt. Krzysztofem Sidorowiczem. Nauczyciele mieli okazję zaznajomić się z tzw. walizką edukacyjną, która zawiera substancje przypominające narkotyki oraz przedmioty służące do ich zażywania. Funkcjonariusze omówili, czym są narkotyki i dopalacze, jak działają i co się dzieje po ich zażyciu. Opowiadali o niebezpieczeństwach, z którymi może spotkać się młody człowiek. Podczas szkolenia funkcjonariusze zaprezentowali zawartość profilaktycznej walizki narkotykowej, która służy do edukowania dorosłych - nauczycieli, pedagogów. Edukacyjna walizka zawiera atrapy substancji, które młody człowiek może wykorzystywać do rozdrabniania, przechowywania czy przyjmowania środków odurzających. Spotkanie z nauczycielami cieszyło się dużym zainteresowaniem. Takie zajęcia i rozmowy niewątpliwie przyczyniają się do kształtowania i propagowania pozytywnych postaw w zakresie bezpieczeństwa, a także są doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i spostrzeżeń.
Już wyjaśniamy :) Nasi szkolni wolontariusze z pomocą p. Beaty Mikołąjczyk (opiekuna Koła Wolontariatu), zorganizowali akcję "produkcji" i sprzedaży pierniczków. Wielką frajdę sprawiło uczniom dekorowanie ciasteczek. Były wśród nich wyjątkowe egzemplarze dla nauczycieli konkretnych przedmiotów. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na cele charytatywne. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję!
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza był okazją do promowania wartości wolontariatu w naszej szkole. Podczas spotkań omawialiśmy: - czym jest wolontariat, - cechy wolontariusza, - kto nim może być, - formy pomocy, jaką niosą wolontariusze bezinteresownie, z potrzeby serca.
Szkolna komisja konkursowa, w składzie:
p. Agnieszka Bartczak, p. Beata Dębska, p. Agnieszka Tomczyk
zakwalifikowała do II etapu konkursu "Matematyczna manufaktura" prace
- Zuzanny Sieradzkiej (kategoria klas I - IV)
- Agaty Woźniak (kategoria klas V - VIII).
Gratulujemy! Ttrzymamy kciuki w kolejnym etapie!
Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział oraz zapraszamy do sali nr 7 po odbiór słodkiej niespodzianki :).
Informujemy, że w piątek 2 grudnia w godz. 8:00 – 10:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Piątku będzie pełnił dyżur pracownik ZUS, który będzie:
Więcej informacji: pl_piatek.pdf