W dniu 25 kwietnia 2025 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość poświęcona obchodom świąt majowych oraz Dnia Patrona Szkoły. Była to wyjątkowa okazja do wspólnego świętowania w atmosferze szacunku do historii i tradycji, a także do uhonorowania 80-lecia powstania naszej szkoły. Część artystyczna przygotowana przez uczniów dostarczyła wielu wzruszeń i refleksji. Występy młodzieży – pełne zaangażowania, patriotyzmu i talentu – spotkały się z ciepłym przyjęciem całej społeczności szkolnej oraz zaproszonych gości. Szczególnym punktem programu była specjalna edycja teleturnieju „Jeden z dziesięciu”, przygotowana z myślą o jubileuszu szkoły. Uczestnicy zmierzyli się z pytaniami dotyczącymi dziejów naszej placówki. Turniej dostarczył wielu emocji i uśmiechu, a zarazem był znakomitą okazją do nauki poprzez zabawę. Tradycji stało się zadość – wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani biało-czerwonym deserem, który od pięciu lat towarzyszy naszym majowym obchodom. Ten słodki akcent, przygotowany z myślą o symbolice narodowych barw, stał się już nieodłącznym elementem świętowania w naszej szkole. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaproszonym gościom za obecność i wspólne świętowanie tego ważnego dla naszej społeczności dnia. Państwa obecność nadała naszej uroczystości szczególny wymiar i była dla nas ogromnym wyróżnieniem. Dziękujemy również wszystkim uczniom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły za zaangażowanie w przygotowanie tego wydarzenia. Razem tworzymy historię naszej szkoły!
Dziś w Gminnej Bibliotece Publicznej w Piątku odbyły się gminne eliminacje konkursu recytatorskiego im. Janusza Korczaka "Pięknie być człowiekiem". Tematem przewodnim tegorocznej edycji było poszukiwanie nadziei w codzienności. Naszą szkołę reprezentowało osiemnaścioro uczniów z klas: II, III, IV, V, VII. Po pięknych występach dzieci i młodzieży jury w składzie: Pani Anna Matusiak - Burmistrz Piątku, Pani Beata Gawryszczak - Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Piątku, Pani Martyna Kacprzak - Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Piątku, Pani Barbara Garus - lokalna poetka, ogłosiło werdykt. Oto wyniki uczniów naszej szkoły: * w kategorii klas I - III II miejsce zajęła Maja Zasada z klasy III, * w kategorii klas IV - VI III miejsce zajął Antoni Milczarek z klasy IV, * w kategorii klas VII - VIII na III miejscu uplasowała się Jolanta Janczak z klasy VII . Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia. Gratulujemy wszystkim uczniom odwagi i pięknych występów. Dziękujemy nauczycielom za trud włożony w przygotowanie dzieci i młodzieży do konkursu. Podziękowania kierujemy też do rodziców i dziadków, którzy dowieźli uczniów na gminne eliminacje. Pragniemy również wyrazić wdzięczność organizatorowi - Gminnej Bibliotece Publicznej w Piątku na czele z Panią Dyrektor Katarzyną Skopiak oraz Członkom Jury za miłą i przyjazną atmosferę podczas konkursu. Maja Zasada będzie reprezentować naszą szkołę w powiatowych eliminacjach, które odbędą się w maju w Łęczycy. Trzymamy kciuki.
Prawdziwą sztuką nie jest wygrywanie, ale przegrywanie z godnością. Nie sprawia problemu poddawanie się przy pierwszej napotkanej trudności, ale odważne doświadczanie i na tych doświadczeniach wzrastanie w siłę i potęgę. Nasze kochane przedszkolaki Hania Błaszczyk i Iga Bartczak stanęły na wysokości zadania, pokonały lęk przed nieznanym, wystąpiły, recytując wiersze, na dużej scenie Domu Kultury w Łęczycy. Udział w konkursie "Powiedz mi wierszyk" pozwolił im zdobyć nowe doświadczenie, rozwijać swoje umiejętności, poszerzać horyzonty. Wiadomo bowiem nie od dziś - PRAKTYKA CZYNI MISTRZA. Gratulujemy!
23 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Święto to ma na celu promowanie czytelnictwa i literatury. Organizowane jest przez UNESCO od 1995 roku. Data ta nawiązuje do rocznicy śmierci wybitnego twórcy Williama Szekspira. W Katalonii tego dnia mężczyźni wręczają kobietom czerwone róże, które symbolizują krew smoka. Pokonał go święty Jerzy - patron Dnia Książki. Dziś odbyły się szkolne obchody tego święta, w których wzięły udział: Pani Katarzyna Skopiak - Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Piątku i Pani Beata Gawryszczak - Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Piątku. Na początku wszyscy obejrzeli prezentację multimedialną na temat historii Dnia Książki oraz zalet czytania, następnie uczniowie wzięli udział w konkursach dotyczących znajomości lektur szkolnych i obejrzeli film pt. "Niezwykłe książki". Na zakończenie Szanowne Panie Dyrektor zaprezentowały uczniom fragmenty utworów: "Zemsta" i "Opowieść wigilijna", zachęcając tym samym dzieci i młodzież do czytania przez dwadzieścia minut dziennie. Dzięki temu poprawiają się umiejętności analityczne, co przekłada się na większy sukces we wszystkich dziedzinach życia. Dziękujemy serdecznie Naszym Wspaniałym Gościom za przybycie i wspólne świętowanie oraz za wyjątkowy prezent - piękne, czerwone róże z krepiny. Uczniowie klasy VIII, zgodnie z legendą katalońską, również obdarowali Panie Dyrektor czerwonymi różami.
E- kartki wielkanocne tworzymy, dobrze się bawimy.
Nasza świetlica wzięła udział w ,,wymianie pocztówkowej''. Do współpracy z nami włączyły się następujące szkoły: - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Górze św. Małgorzaty 99-122 Góra św. Małgorzaty - Szkoła Podstawowa nr.4 im. Stefana Żeromskiego ul. Lipowa 11 97-400 Bełchatów - Szkoła Podstawowa nr.31 w Bydgoszczy ul.Mieczysława Karłowicza 2 85-092 Bydgoszcz Serdecznie dziękujemy za współpracę i liczymy na więcej.....
Zdrowe wielkanocne śniadanko przygotowane od początku do końca przez uczniów i wielkanocna gra terenowa.
W naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Wody we współpracy z Polską Akcją Humanitarną (PAH). Przedszkolaki i uczniowie klas I-III wzięli udział w specjalnych lekcjach i warsztatach poświęconych tematowi dostępu do czystej wody na świecie. Przygotowano prezentacje, plakaty, które pomogły zrozumieć, jak ważną rolę w życiu każdego człowieka odgrywa woda. Dzięki współpracy z PAH mogliśmy dowiedzieć się, jak wygląda pomoc humanitarna w krajach dotkniętych kryzysem wodnym.
My - dzielne przedszkolaki - uczestniczyliśmy ostatnio w ciekawym przedsięwzięciu. Zapraszamy na fotorelację z jego przebiegu. Był to XIX międzyprzedszkolny festiwal teatralny "Bajka", który odbył się w Gminnym Przedszkolu im. Jana Pawła II w Piątku. Miło nam, że mogliśmy, wystawiając bajkę pod tytułem "Motylkowe marzenie", być częścią tego wydarzenia. Naszym celem było przypomnienie, że marzenia się spełniają, kiedy ludzie o nie dbają. Uwierz zatem w swe marzenia, nie ma bowiem takich, które nie byłyby do spełnienia.
W ramach obchodów Jubileuszu 80. rocznicy powstania Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Czernikowie, Rada Rodziców działająca przy naszej placówce ufundowała społeczności szkolnej wspaniały prezent w postaci pięknego, frontowego ogrodzenia szkoły wraz z furtką i przesuwną bramą. Koszt tej inwestycji to 11550zł. Ponadto zakupiona została przez rodziców jednej z uczennic naszej placówki brama i furtka od strony zachodniej szkoły. Koszt tego przedsięwzięcia to około 2300 złotych. To już kolejne, niezwykłe działania Naszych Fantastycznych Rodziców na rzecz szkoły i wklad w utrzymanie tej placówki. Serdecznie dziękujemy Państwu za ogromne zaangażowanie i aktywny udział w życiu naszej szkoły, za życzliwość, wsparcie i troskę o drugiego człowieka. "Dziękujemy za Wasze dobre serca, najlepsze, jakie można mieć".
Wielkanoc to najważniejsze święto chrześcijańskie, obchodzone na pamiątkę Zmartwychwstania Chrystusa. To wyjątkowy czas, obfitujący w tradycje i zwyczaje ludowe. Z tej okazji uczniowie klasy V i VI wraz z wychowawczyniami malowali pisanki, dzielili się jajkiem, składali sobie wielkanocne życzenia i spożywali świąteczne potrawy - m.in. babkę wielkanocną. Spotkanie przebiegło w radosnej, rodzinnej atmosferze, a niektóre pisanki to prawdziwe arcydzieła. WESOŁEGO ALLELUJA
Dzisiaj na religii przedszkolaki wycinały jajka, zajączki i kurczaki. Cięły, kolorowały i przyklejały, ...i takie właśnie piękne prace powstały!
Korelacja międzyprzedmiotowa - Pierwszoklasiści tradycje wielkanocne znają i szybko z zadaniami się rozprawiają. Religia na informatyce to jest fajna sprawa, garść informacji i dobra zabawa.
14 kwietnia w ramach Dnia Języków Obcych uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w "Dniu Herbaty". W ramach zajęć z języka niemieckiego uczniowie klasy 7 i 8 uczestniczyli w nietypowej lekcji przy herbatce. Uczniowie rozwiązywali zagadki językowe popijając niemiecki przysmak - herbaty ziołowe. Próbując cukierków ziołowych przekonali się, że słodycze mogą być również zdrowe. Podczas zajęć uczniowie poznali niemieckie nazwy różnych napojów oraz dowiedzieli się ciekawostek o zwyczajach dotyczących picia, nie tylko herbaty, w Niemczech. Natomiast uczniowie z klas I, II oraz IV na lekcji z języka angielskiego poznali brytyjski sposób zaparzania herbaty, a także miejsce w Londynie, które słynie z tzw. " Afternoon Tea". Ponadto dowiedzieli się, co oznacza zwrot " It's five o'clock", rozwiązywali zagadki językowe, a klasa IV miała za zadanie zamówić herbatę w języku angielskim. Wszystko to odbywało się w przyjaznej atmosferze przy ciepłej herbatce.
W dniu Twego święta , Laurko nasza kochana, buźka Twa zadowolona była od samego rana. Ogromnie nas to poruszyło i wielce ucieszyło. Lubimy, gdy jesteś uśmiechnięta, gdy masz pełne radości oczęta. Życzymy Ci - nie tylko w dniu święta Twego - WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO. Bądź zawsze szczęśliwa i spełniona,, czasem nawet trochę szalona. Marz i spełniaj swe marzenia, w życiu nie mamy nic do stracenia.
"Katyń ... ocalić od zapomnienia"