Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie z zaangażowaniem wykonali portrety nauczycieli, które teraz można podziwiać na szkolnym korytarzu :)
Dziś świętowaliśmy razem z Hanią. Ta Gwiazdeczka to prawdziwa indywidualistka. Wie, czego chce i jaki ma cel. Życzymy Ci, Haneczko, abyś nigdy nie straciła wiary w siebie, zdobywała niezdobyte, pokonywała niepokonane, dokonywała niemożliwego. Niech Twoja pewność siebie pozwoli Ci spełnić wszystkie Twe, nawet te najskrytsze, marzenia. Idź po swoje i bądź szczęśliwa!
Dnia 10 października obchodzony jest Dzień Planszówek. Przy tej okazji uczciliśmy to święto na świetlicy. Uczniowie z klas 1-8 chętnie uczestniczyli w tym święcie. Zaangażowali się przynosząc swoje ulubione gry. Aktywnie rozwijali logiczne myślenie, współpracę w grupie i integrację.
Korzystaliśmy z ostatnich dni pięknej pogody jesiennej na świetlicy.
Dzisiaj z okazji Dnia Drzewa uczniowie klasy pierwszej rozpoznawali rodzaje liści i tworzyli jesienną pracę plastyczną.
Światowy Dzień Drzewa to doskonała okazja by kształtować postawę ekologiczną wśród uczniów i rozbudzać w nich poczucie odpowiedzialności za zieleń wokół nas. W tym dniu klasa III wyruszyła na obserwację drzew rosnących na terenie szkoły, następnie wykonali quiz i rysowali drzewa kredą.
"Ludzie listy piszą zwykłe, polecone" - tak śpiewają w swej piosence Skaldowie. Obecnie coraz mniej osób korzysta z tej formy kontaktu. W dobie telefonów komórkowych i internetu sztuka pisania listów wydaje się dla wielu stratą czasu. Ci, którzy tak uważają, są w błędzie. Pisanie listów to jedna z najlepszych form komunikacji, a także możliwość tworzenia własnych wypowiedzi, doboru właściwego słownictwa i wyrażania swych emocji. Dziś, z okazji Międzynarodowego Dnia Pisania Listów uczniowie klasy V redagowali listy do swoich rodziców. Zbliża się Dzień Edukacji Narodowej, zwany też Dniem Nauczyciela, a przecież to rodzice są pierwszymi nauczycielami dla swych pociech. Dlatego też uczniowie nie tylko napisali listy z podziękowaniami dla swych rodziców, ale również zapakowali je w koperty, zaadresowali je, przyklelili znaczki i wysłali. Niebawem rodzice będą mogli zapoznać się z ich treścią. Życzymy Państwu miłej lektury.
Dziś na edukacji dla bezpieczeństwa odbyły się zajęcia praktyczne z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Ósmoklasiści uczyli się, jak zadbać o własne bezpieczeństwo, ocenić stan poszkodowanego, prawidłowo wezwać pomoc, wykonać prawidłowo pozycję boczną, ocenić podstawowe parametry życiowe i wykonać resuscytację krążeniowo - oddechową.
"Uśmiech to taka krzywa, która prostuje wszystko" - brzmi nielogicznie, ale jakże prawdziwe jest to powiedzenie. Z okazji Dnia Uśmiechu życzymy wszystkim, aby nigdy nie znikał on z żadnych ust, a jego blask rozświetlał każdą ciemność
My - Motylki- śmialiśmy się dziś cały dzień, wszakże obchodziliśmy Dzień Uśmiechu. W tym dniu nie wypadało postąpić inaczej. Zresztą - warto się uśmiechać zawsze i wszędzie, z uśmiechem nam do twarzy. Świętując, realizowaliśmy innowację pedagogiczną. Dzięki niej poznaliśmy misia Teddy'ego, który pokazał nam sześć podstawowych emocji. Najbardziej spodobała nam się RADOŚĆ. Oglądaliśmy nasze radosne buźki w zwierciadle, bo nie ma nic piękniejszego i bardziej budującego niż spojrzeć sobie prosto w oczy z uśmiechem na ustach. Wcieliliśmy się też w rolę projektantów i stworzyliśmy własne, gipsowe, wesołe emotki. Rozmawialiśmy także o sposobach dbania o piękny i zdrowy uśmiech.
W dniu dzisiejszym tj. 7 października 2024 r. kolejna grupa przedszkolna dołączyła do realizacji projektu edukacyjnego "Szlachetnie i zdrowo z małpką Iwoną " ucząc się i bawiąc jednocześnie.
W dniu 2 października 2024 r. obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Empatii. Czas ten był okazją do przekazania Uczniom, jak ważne jest rozumienie uczuć własnych i innych osób oraz wzajemna pomoc. Pedagodzy szkolni zorganizowali krótką prelekcję przyblizającą znaczenie słowa EMPATIA. Po wspólnej rozmowie nadszedł czas zabawy, w których kluczowe było rozumienie uczuć innych. Wydarzenie to pozwoliło doświadczyć Uczniom jak ważne jest wsparcie drugiego człowieka. Organizatorkami akcji były: p. Jolanta Barylska, p. Izabela Wiśniewska oraz p. Joanna Śliwińska.
W piątek rzecz się stała niesłychana, mieliśmy rozszczekanego gościa już od samego rana! Lekcja ta to ważna sprawa, posiadanie zwierzęcia to naprawdę nie byle jaka sprawa. Pani Iza wszystko nam opowiedziała i obowiązki właściciela psiaka pokazała. Wizyta Chico z okazji Światowego Dnia Zwierząt miała na celu uświadomienie dzieci o odpowiedzialności wynikającej z posiadania pupila a przede wszystkim o obowiązkach właścicieli psów oraz o przeciwdziałaniu bezdomności zwierząt. Dzieci dowiedziały się, m.in. że pies jest przyjacielem człowieka, dzieli nasze uczucia, lęki i obawy, ale zwierzę to nie zabawka, którą można wyrzucić z domu kiedy się jej nie rozumie lub nie ma już dla niego czasu. P. S. JA CHICO MAM SWÓJ KOCHAJĄCY DOM, NIEZASTĄPIONYCH OPIEKUNÓW, a także lekarza, który dba o moje zdrowie. Niestety pieski ze schroniska nie znają tego uczucia. Dlatego proszę Was, pamiętajcie też o nich. Liczę na Was, Wasz Chico
Dzisiaj w grupie 6 latków realizowaliśmy projekt "Szlachetnie i zdrowo z małpką Iwoną". Dzieci odgrywały scenki powitania i pożegnania z wylosowanymi przez siebie osobami, bawiąc się i ucząc przy tym znakomicie. W grupach tworzyły Gaj Życzliwości.
W naszej szkole zakończyliśmy właśnie zbiórkę kasztanów ogłoszoną przez Szkolne Koło Wolontariatu. Łącznie zebraliśmy 526 kg. W akcji udział wzięli uczniowie wszystkich klas oraz przedszkolaki. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie. Wszystkie klasy rywalizowały w ilości zebranych kilogramów, co dalej przeliczy się na punkty w konkursie międzyklasowym Mega klasa. Szkolne Koło Wolontariatu pod opieką p. Beaty Mikołajczyk uzyskane pieniądze przeznaczy na pomoc potrzebującym. Dziękujemy p. Paulinie Roguzińskiej, za koordynowanie akcją podczas załadunku i sprzedaży kasztanów.
Jolanta Janczak i Weronika Rzeźniczak zakwalifikowały się do rejonowego etapu konkursu "Książka mówi", który odbędzie się w Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Zgierzu. Dziś w naszej placówce miał miejsce etap szkolny tego konkursu. Komisja w składzie: p. dyrektor Agnieszka Bartczak, p. Ewelina Kucharska i p. Ewa Garus zdecydowała, że to właśnie wyżej wymienione uczennice będą reprezentowały naszą szkołę w etapie rejonowym. Celem konkursu jest rozwijanie czytelnictwa i upowszechnianie dokonań artystycznych patronów roku 2024: Melchiora Wańkowicza, Witolda Gombrowicza, Marka Hłaski, Kazimierza Wierzyńskiego i Czesława Miłosza. Organizatorem konkursu jest Departament Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego.