"Stara CD płyta nowe życie wita" "2018! Młodzi dla Wolności - Odzyskanie Niepodległości" "Film - co chcemy pokazać naszym kolegom" W świecie baśni "Święty Jan Paweł II bliski dzieciom" Moja aktywność obywatelska „Tylko orły szybują nad graniami … "

„Tylko orły szybują nad graniami … "

„Tylko orły szybują nad graniami i nie lękają się przepaści, wichrów i burz.

Musicie mieć w sobie coś z orłów! – serce orle i wzrok orli ku przyszłości”

kard. Stefan Wyszyński

Gniezno, 1966 rok

Cel ogólny:

Poznanie osoby Błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego, jego życia i działalności.

Cele szczegółowe:

- przybliżenie osoby, systemu wartości i działalności błogosławionego;

- popularyzacja wiedzy o Błogosławionym Kardynale Stefanie Wyszyńskim;

- kształtowanie postaw patriotycznych dzieci i młodzieży w oparciu o wzór osoby Błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego;

- uwrażliwienie na potrzeby drugiego człowieka;

- budzenie postawy szacunku wobec postaci Prymasa Tysiąclecia.

Termin realizacji: wrzesień 2021 r. – grudzień 2021 r.

Uczestnicy projektu: Projekt realizowany będzie przez wszystkich uczniów Szkoły podstawowej im. Orła Białego w Czernikowie przy współpracy nauczycieli, rodziców.

Metody i formy realizacji projektu:

Metody: pogadanki, pokaz, opowiadanie, dyskusja, działalność praktyczna, poznawanie literatury, samodzielna praca uczniów, twórczość plastyczna.

Formy: indywidualne, grupowe, zespołowe.

Harmonogram działań do realizacji:

1. Gazetka ścienna o Błogosławionym Kardynale Stefanie Wyszyńskim.

2. Oglądanie filmów i bajek przybliżających postać Błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

3. Wyjazd do kina na film pt. Wyszyński zemsta czy przebaczenie.

4. Konkurs na najciekawszy lapbook o Prymasie Tysiąclecia.

5. „Milionerzy” - teleturniej o życiu i działalności Błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

6. Konkurs plastyczny „Błogosławiony Kardynał Stefan Wyszyński w oczach dzieci”.

7. Wirtualne pielgrzymowanie śladami Kardynała.

8. Czytanie na zajęciach wybranych wierszy, fragmentów prozy, anegdot związanych z Prymasem.

9. Lekcje historii: „Jak Prymas Wyszyński przeprowadził naród polski przez morze komunizmu”; „Prymas Europy Środkowo-Wschodniej. Kardynał Wyszyński”.

10. Prezentacja multimedialna o błogosławionym Prymasie Stefanie Wyszyńskim.

11. Podsumowanie realizacji projektu.

Ewaluacja projektu – ocena, rozdanie nagród, wyróżnień oraz podsumowania realizacji projektu.