„Jedziemy śladami Mieczysława Nowickiego”
W ramach projektu ekologicznego "Zielonym do góry'" i realizacji działań mających na celu poszerzenie świadomości ekologicznej, uczniowie przystopili do EKO-WYZWANIA i samodzielnie wykonali eko okładki na podręczniki szkolne. A oto efekty działań:
Uwaga! Już od 18 września rusza "Szczęśliwy Numerek". Sprawdzajcie tablice Samorządu Uczniowskiego!! Kto wie, może to Tobie właśnie się poszczęści!!!
W Dniu Kropki nikt nie musiał zgłaszać "kropki", bo każdy ją miał na sobie. Uczniowie wykonali pracę domową bezbłędnie - w myśl hasła "kto zakropkowany ten niepytany".
15 września pierwszaki uroczyście obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Tego dnia nasze ubrania wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach uczniowie poznali genezę tego święta. Uważnie wysłuchali opowiadania o zwyczajnej kropce, dostrzegli kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu. Międzynarodowy Dzień Kropki to przede wszystkim święto kreatywności. W tym dniu dzieci skupiły się na rozwoju swoich talentów i pasji. To był wspaniały i niezapomniany dzień!
Uwaga! W ten weekend tj. 15-17 września Samorząd Uczniowski ogłasza akcję "Jak sprzątam świat". W ramach tej akcji: 1. Uczniowie klas 1-3 robią indywidualne zdjęcia, na których pokazują jak sprzątają świat. Każdy wysyła zdjęcia do wychowawców, a oni przekazują je do opiekuna Samorządu. 2. Uczniowie klas 4-8 spotykają się klasowo (jeżeli ktoś nie będzie mógł się spotkać wykonuje samodzielne zdjęcie) i również za pomocą zdjęcia pokazują jak dbają o ziemię. Ostateczny termin rozstrzygnięcia akcji 18 września. Do tego czasu zdjęcia muszą trafić do opiekuna samorządu. Maksymalna ilość punktów do otrzymania to 10, jest to czyn wliczany do "Mega klasy". Pod uwagę przy wystawianiu punktacji będą brane przede wszystkim: - liczebność klasy - pomysłowość
Dnia 11 września 2023 roku odbyła się kolejna odsłona akcji „Narodowego Czytania”, nad którą patronat honorowy sprawuje Para Prezydencka. Organizatorem tego wydarzenia w naszym powiecie była Biblioteka Pedagogiczna, Miejska Powiatowa Biblioteka Publiczna oraz Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Łęczycy. Pod opieką p. Mileny Wojtczak naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów z klasy 8 - Agata Woźniak oraz Wojciech Stróżewski. Podczas tegorocznej odsłony akcji Para Prezydencka zaproponowała do czytania "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej. Dziękujemy p. Elżbiecie Stróżewskiej, która zawiozła uczniów do Łęczycy.
Podziękowania dla uczniów za udział w uroczystości obchodów 84. rocznicy Bitwy nad Bzurą w Piątku: Aleksandry Zasady, Mai Zasady, Wiktora Frankiewicza, Adama Kaczorowskiego, Jakuba Czarneckiego, Wiktorii Mróz, Agaty Woźniak, Gabrieli Stróżewskiej, Szymona Frankiewicza, Wojciecha Stróżewskiego oraz ich rodziców.
Uczestnicy rajdu: Tomasz Antczak, Julia Kubczak, Igor Mróz, Piotr Bednarek, Jolanta Janczak, Maja Stróżewska, Józef Szymczak, Marta Antczak, Bartłomiej Ogłoszka, Maja Rogozińska, Weronika Rzeźniczak, Filip Anielak, Wiktoria Mróz, Patryk Ogłoszka, Gabriela Stóżewska, Agata Woźniak, Wojciech Stróżewski
Opiekunowie: p. Ewa Topińska, p. Joanna Śliwińska
W dniu 8 września 2023 r. odbyło się głosowanie do nowego składu Szkolnego Samorządu Uczniowskiego. Oto wyniki i fotorelacja z przebiegu:
Ruszyła tegoroczna tura wyborów do Samorządu Szkolnego. Zapoznajcie się z programem każdego kandydata i już 8 wrzesnia dokonajcie wyboru!