Odwiedzenie lokalnych miejsc pamięci i przypomnienie związanej z nimi historii
21. Młodzieżowe Mistrzostwa Powiatu Łęczyckiego w Wyścigach Rowerowych
21. Młodzieżowe Mistrzostwa Powiatu Łęczyckego w Wyścigach Rowerowych
21. Młodzieżowe Mistrzostwa Powiatu Łęczyckiego w Wyścigach Rowerowych
21. Młodzieżowe Mistrzostwa Powiatu Łęczyckiego w Wyścigach Rowerowych
Nasi wolontariusze, pod opieką p. Beaty Mikołajczyk, wyruszyli w pierwszy dzień jesieni sprzątać okolicę szkoły. Akcja została przesunięta w czasie ze względu na pogodę.
Szkolne Koło Wolontariatu zainicjowało "Zakręconą akcję" - zbiórkę plastikowych nakrętek. Akcja będzie trwała przez cały rok szkolny, odbywać się będzie w ramach konkursu międzyklasowego. Nakrętki lub środki z ich sprzedaży zostaną przekazane na rzecz osób potrzebujących wsparcia [np. wózek inwalidzki]. Nad działaniami Koła Wolontariatu czuwa opiekun p. Beata Mikołajczyk
W dniu 15 września 2022 r. uczniowie klas I-V wraz ze swoimi wychowawcami pojechali do gospodarstwa agroturystycznego ,,Stajnia Lusi” w Konarzewie. Tematem zajęcia, w którym uczestniczyli uczniowie była ,,Kraina mleka”, a celem promocja mleka i zdrowych przetworów pochodzących od niego oraz uświadomienie korzyści płynących z hodowli zwierząt gospodarskich. Zajęcia rozpoczęliśmy wizytą w zagrodzie u zwierząt gospodarskich: owiec, krowy i rozmową na temat znaczenia hodowli zwierząt dawniej i dziś. Dzieci miały okazję osobiście nakarmić zwierzątka oraz zobaczyć jakie warunki potrzebne są do ich posiadania. Samodzielnie i z pomocą uczyły się pozyskiwać mleko od krowy. Wspólnie brały udział w procesach przetwarzania mleka na masło oraz na ser twarogowy. Dzieci dowiedziały się jak ten proces wyglądał dawniej, a jak dziś. Udział w tym wydarzeniu jest niecodzienną lekcją historii gdzie poprzez interakcję uczniowie spotkali się z tradycjami nawiązującymi do prac gospodarskich i domowych na polskiej wsi. Na zakończenie naszego pobytu wszyscy mieli możliwość skosztowania wytworów własnej pracy: twarogu, masła w postaci pysznych kanapek przygotowanych przez właścicieli Zagrody. Organizatorem wyjazdu była Jolanta Barylska.
Kilka uczennic naszej szkoły tj: Joanna Stróżewska (klasa II), Maja Stróżewska (kl V), Weronika Rzeźniczak (kl VI), Gabriela Stróżewska (kl VII) i Zuzanna Rzeźniczak (kl VIII), wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie fotograficznym dla rodzin „Wakacyjne ślady Jana Pawła II” przedstawione przez fotografię. Organizatorem konkursu jest Laboratorium św. Jana Pawła II z siedzibą na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Rozstrzygnięcie nastąpi 18 września br. Za wzięcie udziału w konkursie uczniom oraz rodzicom dziękuje szkolny koordynator konkursu p. Beata Mikołajczyk.
Poczet sztandarowy w składzie:
Julia Gładysz, Zuzanna Rzeźniczak, Szymon Kordjalik
Karolina Szymczak, Martyna Rogozińska, Szymon Woźniak
Zdjęcia pobrane ze strony: gminapiatek.pl
Dnia 7 września 2022r. w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Czernikowie odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne dla uczniów kl. I - VIII z kierownikiem Posterunku Policji w Piątku asp. Krzysztofem Augustyniakiem i dzielnicową st. post. Eweliną Lewandowską. Tematem pierwszej pogadanki była „Bezpieczna droga do szkoły i ze szkoły”. Głównym celem było omówienie podstawowych zasad bezpieczeństwa, jakich powinni przestrzegać uczniowie w drodze do szkoły i ze szkoły. Funkcjonariusze przypomnieli zasady bezpiecznego poruszania się po drodze w przypadku, gdy nie ma chodnika lub pobocza. Dzieci miały okazję porozmawiać o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się podczas jazdy rowerem, bezpiecznym zachowaniu w czasie oczekiwania na autobus szkolny, jak również o ostrożności podczas wsiadania i wysiadania z autobusu. Uczniowie zostali poinformowani o konieczności zapinania pasów podczas podróży samochodem oraz noszenia elementów odblaskowych. Młodzież aktywnie uczestniczyła w spotkaniu, zadawała pytania dotyczące bezpieczeństwa. Uczniowie wykazali się również dobrą znajomością zasad dotyczących przechodzenia przez jezdnię. Spotkania na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa odbywają się w naszej szkole co roku i przynoszą efekty. Wierzymy, że i w tym roku wiedza teoretyczna znajdzie zastosowanie w codziennej drodze do szkoły i z niej. Druga pogadanka przeznaczona była dla klas IV-VIII i dotyczyła odpowiedzialności prawnej nieletnich, agresji, przemocy wobec rówieśników. Policjanci poruszyli także temat cyberprzemocy i skutków, jakie może nieść ze sobą niewłaściwe korzystanie z Internetu. Funkcjonariusze uczulali starszych uczniów, iż kompromitujące i poniżające treści umieszczone w sieci są dostępne dla wielu osób w bardzo krótkim czasie, a wpisy, pomimo że zostaną usunięte, to ich kopie i tak pozostają do odtworzenia. Na spotkaniu uczniowie dowiedzieli się, jakie mają prawa i obowiązki, kto i kiedy ponosi odpowiedzialność prawną za swoje czyny. Na zakończenie prowadzący pogadankę uświadomili uczniom, że powinni czuć się bezpiecznie w domu, w szkole i na ulicy. Na co dzień mogą liczyć na pomoc ludzi i organizacji, które są do tego powołane. Dyrekcja i nauczyciele składają serdeczne podziękowania Naszym Gościom za poświęcony czas i ciekawie poprowadzone zajęcia.
Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa Nr 74 im. S. Staszica w Krakowie. Zadaniem konkursowym jest wykonanie zdjęcia przedstawiającego żywe kwiaty białe i czerwone lub biało – czerwone ( w ogródku, na łące, na balkonie, na klombie, w wazonie). Formularze zgłoszeniowe oraz wymagane oświadczenia do odbioru u p. Agnieszki Tomczyk. Samodzielnie wykonane fotografie przyjmowane będą w wersji cyfrowej do dnia 30 września 2022r. [sala nr 7].
Kursy poranne – zgodnie z rozkładem jazdy obowiązującym od dnia 2 września, odwóz 9:00 (wyjazd spod szkoły)