"Stara CD płyta nowe życie wita" "2018! Młodzi dla Wolności - Odzyskanie Niepodległości" "Film - co chcemy pokazać naszym kolegom" W świecie baśni "Święty Jan Paweł II bliski dzieciom" Moja aktywność obywatelska „Tylko orły szybują nad graniami … "

"Stara CD płyta nowe życie wita"

OPIS PROJEKTU

W trakcie realizacji projektu znajdziemy odpowiedzi na pytania zawarte w celach. Opracujemy ankietę dotyczącą recyklingu płyt CD i DVD oraz na podstawie jej wyników rozpowszechnimy broszury oraz materiały szkoleniowe. Zorganizujemy LOKALNY PUNKT EKO w szkole  – przygotujemy pojemniki do których, będzie można wrzucać bezużyteczne płyty CD. Odkryjemy radość z tworzenia piękna oraz zainspirujemy się różnorodnymi formami artystycznymi z płytą CD w roli głównej. Zaprezentujemy swoje kreatywne pomysły na stronie internetowej szkoły, ściennej gazetce szkolnej oraz przygotujemy klasową  CD-choinkę na święta Bożego Narodzenia. Poprowadzimy warsztaty dla maluchów z oddziału przedszkolnego na bazie płyt CD. Pozwolimy każdemu poczuć, że jest twórcą - ogłosimy konkurs dla społeczności szkolnej i lokalnej na  „Cudeńko z płyty CD”. Opracujemy dyplomy dla laureatów z elementami płyt CD oraz spróbujemy pozyskać sponsorów. Zorganizujemy spotkanie z p. Krzysztofem Menesem - przedstawicielem Wydziału ds. Rolnictwa, Ochrony Środowiska, Gospodarki Komunalnej Urzędu Gminy w Piątku na temat recyklingu, ochrony środowiska oraz działań na terenie naszej gminy. W spotkaniu będzie uczestniczyć społeczność szkolna oraz lokalna. Podsumujemy swoje działania podczas szkolnych obchodów Święta Ziemi. Zaprezentujemy swój dorobek artystyczny. Nię będziemy zamknięci na działania opisane w projekcie - będziemy je rozszerzać w miarę swoich możliwości, pomysłów oraz pozyskanych środków pieniężnych.

CELE PROJEKTU

Uzyskanie odpowiedzi na pytania:
1. Co możemy zrobić z zalegającymi w domu płytami CD?
2. Jakie korzyści uzyskamy z recyklingu starych płyt?
3. Jaka jest świadomość ekologiczna naszego środowiska lokalnego?
4. Czy potrafimy przeprowadzić „artystyczną rewolucję” przy użyciu starych płyt?
5. Czy zainspirujemy swoją działalnością innych?

ELEMENTY UNIKATOWE

Stworzenie „czegoś z niczego”.

Projekt oferuje odmienne sposoby aktywizowania uczniów oraz stwarzania takich sytuacji, by mógł samodzielnie pokonywać trudności i odczuwać satysfakcję z osiągniętego sukcesu.

Uczniowie stają się nauczycielami - prowadzą warsztaty plastyczne dla przedszkolaków. Uczą się odpowiedzialności oraz od siebie nawzajem.

MIEJSCE I CZAS REALIZACJI

Szkoła Podstawowa w Czernikowie

Listopad 2017r. - kwiecień 2018r.

UCZESTNICY PROJEKTU

• Magdalena Gładysz
  • Wiktoria Mikołajczyk
  • Karolina Wasiak