PRZYGOTOWANIE DO 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ
Celem i zadaniem każdej szkoły jest dbałość o wszechstronny rozwój młodego człowieka, między innymi poprzez kształtowanie poczucia tożsamości kulturowej, lokalnej i narodowej, postaw patriotycznych, rozbudzanie zainteresowania życiem społecznym.
Cel główny:
Cele projektu:
Czas trwania od 5 grudnia 2017 do 15 listopada 2018 r.
Zadania | Termin realizacji | Odpowiedzialni | Uwagi |
Zapoznanie z celami i formami realizacji projektu |
autorka projektu - Beata Dębska | ||
150 rocznica urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego: |
5.XII.2017r. | autorka projektu - Beata Dębska | |
- konkurs plastyczny "Portret Marszałka Jóżefa Piłsudskiego" dla klas I - III | Anna Grzelak, Beata Dębska - JURY | ||
- konkurs plastyczny "Kartka urodzinowa dla Marszałka Jóżefa Piłsudskiego" dla klas IV - VII | Jolanta Barylska, Beata Dębska - JURY | ||
- konkurs literacki "List urodzinowy dla Marszałka Jóżefa Piłdsudskiego" dla klas VI - VII | Agnieszka Bartczak, Emilia Jaborska - JURY | ||
Prezentacja książek, czasopism, literatury popularno-naukowej o tematyce historycznej dotyczącej historii Polski w bibliotece szkolnej. |
cały rok | Beata Dębska | |
Wzbudzanie w młodym pokoleniu ducha patriotyzmu poprzez projekcje filmów dokumentalnych, pogadanki, lekcje biblioteczne, wyszukiwanie informacji w różnych źródłach |
cały rok | wychowawcy, Beata Dębska | |
Biało – Czerwona odwiedza przedszkolaków - happening |
V 2018 | Ewelina Kucharska | |
Droga do niepodległości – kalendarium wydarzeń |
IX 2018 | Beata Dębska | |
Zorganizowanie konkursu plastycznego pod hasłem „Polska i jej droga do wolności” i wystawy twórczości dziecięcej w Gminnym Ośrodku Kultury w Piątku. Wystawa nagrodzonych prac w GOK w Piątku |
XI 2018 |
S.P. w Czernikowie, GOK w Piątku |
|
Rozstrzygnięcie konkursu pt. „Kartka Wolności w 100-lecie niepodległości. Wysyłanie kartek do: Sulejówka |
XI 2018 | Beata Dębska, Agnieszka Bartczak | |
Podsumowanie projektu edukacyjnego |
XI 2018 | Beata Dębska, wychowawcy |
I miejsce: Magdalena Gładysz, Aleksandra Olczak
II miejsce: Szymon Błaszczyk
III miejsce: Igor Mikołajczyk
Wyróżnienia: Martyna Kubiak, Przemysław Przybysz, Wiktoria Mikołajczyk