• Zebrana kwota podczas szkolnego finału WOŚP: 2 351,95zł

  Zebrana kwota podczas szkolnego finału WOŚP: 2 351,95zł - Obrazek 1Zebrana kwota podczas szkolnego finału WOŚP: 2 351,95zł - Obrazek 2 Zebrana kwota podczas szkolnego finału WOŚP: 2 351,95zł - Obrazek 3

 • Szkolny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

  W dniu 13 stycznia 2019r. odbyła się zabawa choinkowa zorganizowana przez Radę Rodziców oraz 27 Finał WOŚP. Oprawę muzyczną zapewnił DJ, a p. Krzysztof Stodulski zatroszczył się o zabawy taneczne. Dzieci skorzystały z poczęstunku przygotowanego przez rodziców. Podczas zabawy odbył się również konkurs na króla i królową balu, zorganizowany przez Samorząd Uczniowski i p. Ewelinę Kucharską. Zabawę zakończyły prezenty rozdane przez specjalnego gościa - św. Mikołaja. W ramach 27 Finału WOŚP na terenie szkoły zorganizowano:- kawiarenkę, - „piernikowy kącik” przygotowany przez p. Annę Kordjalik, - strefę gier, nad którą opiekę sprawował p. Łukasz Bartczak, - licytację fantów - zbiórkę pieniędzy do puszki.

 • Mistrzostwa Powiatu Łęczyckiego Nauczycieli w Tenisie Stołowym

  Mistrzostwa Powiatu Łęczyckiego Nauczycieli w Tenisie Stołowym

  Dnia 12 stycznia 2019r. w Szkole Podstawowej w Daszynie odbyły się XVIII Mistrzostwa Powiatu Łęczyckiego Nauczycieli w Tenisie Stołowym o Puchar Starosty. W zawodach wzięło udział 16 pedagogów z powiatu łęczyckiego. Liczną, bo pięcioosobową, grupę stanowiła reprezentacja ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego  w Czernikowie. Po zaciętej rywalizacji i grze fair play  najlepsza w kategorii kobiet okazała się p. Ewa Topińska ze Szkoły Podstawowej w Czernikowie. Drugie miejsce zajęła p. Anna Stelmaszewska  z ZSZ nr 1 w Łęczycy, a trzecie – p. Katarzyna Dębska  - nauczycielka ze Szkoły Podstawowej w Czernikowie.  

  Na kolejnych pozycjach znalazły się:

  IV miejsce – p.  Ewelina Kucharska – SP  w Czernikowie

  V miejsce – p.  Joanna Perzyńska – SP w Daszynie

  VI miejsce  - p.  Milena Zwierzchowska – SP w Czernikowie

  VII miejsce – p. Violetta Olesińska – SP w Witoni.

  W kategorii mężczyzn IV miejsce  zajął  p. Michał Stawiński -   reprezentujący Szkołę Podstawową w Czernikowie oraz ZSMR w Piątku. Nauczyciele ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Czernikowie nie tylko uzyskują wysokie wyniki w tenisie stołowym, ale także zarażają swą pasją uczniów, realizując innowacje pedagogiczne w tej właśnie dyscyplinie. Wprowadzają nowatorskie rozwiązania i promują zdrowy styl życia. GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!

  Galeria zdjęć

 • 27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 13 stycznia w najbliższą niedzielę!

  Szkolny finał odbędzie się w godzinach 16:00 - 20:00. Serdecznie zapraszamy!

  27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 13 stycznia w najbliższą niedzielę! - Obrazek 1

 • Przeżyjmy to jeszcze raz!

 • Z wizytą w Domu Pomocy Społecznej w Karsznicach

  W dniu 9 stycznia 2019 roku uczniowie naszej szkoły odwiedzili Dom Pomocy Społecznej w Karsznicach. Aktorzy wraz z p. Krzysztofem Stodulskim zaprezentowali szkolne Jasełka. Wyjazd odbył się w ramach działalności Szkolnego Koła Wolontariatu "Otwarte Serca" i został zorganizowany przez p. Agnieszkę Leźnicką. Po występie i wspólnym kolędowaniu uczniowie mogli skorzystać z atrakcji przygotowanych przez opiekunki oraz bliżej poznać pensjonariuszy DPS. Serdecznie dziękujemy za tak ciepłe przyjęcie pensjonariuszom, pracownikom oraz dyrekcji i mamy nadzieję - do zobaczenia w niedługim czasie!

 • "Jak zbudowana jest książka?" - czyli zajęcia biblioteczne w klasie III

  W dniu 07.01.2019 r. uczniowie klasy III uczestniczyli w lekcji bibliotecznej – „Jak zbudowana jest książka?”. Pierwszym punktem lekcji była krzyżówka. Dzięki wspólnej pracy dzieci rozwiązały krzyżówkę i odczytały hasło, które brzmiało: „Budowa książki”. Następnie uczniowie poznali nazwy i układ elementów tworzących książkę, m.in. co to jest część główna książki, jakie informacje zawiera strona tytułowa, do czego służy spis treści i gdzie się znajduje. Poszczególne elementy budowy książki zostały pokazane dzieciom na przykładzie książek znajdujących się w bibliotece. W dalszej części uczniowie rozwiązywali zadania w oparciu o wcześniej zdobyte informacje. Z odpowiedziami dzieci poradziły sobie wspaniale i poprawnie wykonały zadania. Na zakończenie zajęć uczniowie wysłuchali opowiadania nauczyciela – Kto pracuje przy powstaniu książki?

 • Wielki sukces Wiktorii Mikołajczyk z klasy siódmej
  07.01.2019

  Miło nam poinformować, że uczennica klasy VII - Wiktoria zajęła III miejsce w powiatowym konkursie na fotografię ulubionej książki na tle jesiennych krajobrazów, drzew, liści, kwiatów lub własnej jesiennej kompozycji "Moja książka w jesiennej odsłonie"  zorganizowanym przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Łodzi, Filia w Łęczycy.   W konkursie uczestniczyło 15 szkół z powiatu łęczyckiego (114 zdjęć). Opiekunką akcji na terenie szkoły była p. Dominika Starzyńska. Serdecznie gratulujemy!

   Wielki sukces Wiktorii Mikołajczyk z klasy siódmej - Obrazek 1 Wielki sukces Wiktorii Mikołajczyk z klasy siódmej - Obrazek 2

 • "Bądźmy poszukiwaczami autorytetu" - zajęcia w klasach IV - V prowadzone w ramach ogólnopolskiej kampanii profilaktyczno-edukacyjnej
  04.01.2019

       “Bądźmy poszukiwaczami AUTORYTETU” to kampania profilaktyczno-edukacyjna, w której uczestniczymy. Jest ona skierowana do uczniów klas IV – VIII, ich rodziców i nauczycieli. Jej realizacja zakłada przeprowadzenie działań w zakresie profilaktyki zachowań ryzykownych, szczególnie antyspołecznych i przestępczych, we wszystkich szkołach podstawowych w Polsce. Działania traktujemy jako pierwszy krok do wzmacniania Autorytetu. Koordynatorkami tej kampanii są p. Jolanta Barylska - psycholog szkolny i p. Joanna Śliwińska - pedagog szkolny. Generalna idea kampanii to odbudowanie i wzmocnienie w naszym społeczeństwie autorytetu rodziców   i nauczyciela. Program jest współfinansowany ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości. 

 • Próbne Egzaminy Ósmoklasisty z Centralną Komisją Egzaminacyjną

  18.12.2018r. - JĘZYK POLSKI

  19.12.2018r. - MATEMATYKA

   20.12.2018r. - JĘZYK ANGIELSKI

  Próbne Egzaminy Ósmoklasisty z Centralną Komisją Egzaminacyjną - Obrazek 1  Próbne Egzaminy Ósmoklasisty z Centralną Komisją Egzaminacyjną - Obrazek 2

 • Rozkład jazdy autobusów od 2 stycznia 2019 roku

  Rozkład jazdy autobusów od 2 stycznia 2019 roku - Obrazek 1

  Rozkład jazdy autobusów od 2 stycznia 2019 roku - Obrazek 2

  Rozkład jazdy autobusów od 2 stycznia 2019 roku - Obrazek 3

 • Szkolne obchody Święta Herbaty
  19.12.2018

   

  Uczniowie klasy VII pod opieką p. Anny Grzelak zaprezentowali informacje oraz ciekawostki dotyczące różnych rodzajów herbaty. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, czym jest herbata, poznali jej rodzaje, sposoby parzenia, poznali drogę, ktorą muszą przebyć liście, aby trafić do naszych filiżanek. Aby poczuć smak oraz aromat samodzielnie zaparzonego napoju, wszyscy uczniowie otrzymali susz liści herbaty. Smacznego!!!

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Czernikowie
  Czerników 11
  99-120 Piątek
  woj. łódzkie
 • (24) 722 10 44

Galeria zdjęć