• Wykonanie plakatów na Dzień Ziemi - zajęcia plastyki

• Szymon Frankiewicz mistrzem Polski w karate tradycyjnym

Dnia 20 kwietnia 2024 roku odbyły się IX Mistrzostwa Polski UKF w Kleczewie. Wzięło w nich udział 260 zawodników, a wśród nich uczeń naszej szkoły - Szymon Frankiewicz reprezentujący Klub Karate” Dragon” Poddębice. Dzięki doskonałym umiejętnościom, cierpliwości i wytrwałości w dążeniu do celu ósmoklasista zdobył trzy medale: złoty w konkurencji Kata indywidualne, srebrny w kategorii Kumite shobu ippon i złoty w kategorii Kumite drużynowe rotation. Jesteśmy szczęśliwi i dumni z kolejnych wspaniałych osiągnięć sportowych Szymona. Życzymy dalszych sukcesów.

• Indywidualne Mistrzostwa LZS w Tenisie Stołowym

19.04.2024

Naszą szkołę reprezentowali ucziowie klasy VIII: Jakub Gałązka, Szymon Frankiewicz oraz Wojciech Stróżewski. Jakub w kategorii Kadet zajął VIII miejsce (na 20 zawodników). Gratulujemy!

• Udział w Ogólnopolskim Tygodniu Biblijnym 14-20 kwietnia 2024 r.

W dniach 14-20 kwietnia 2024 r. przeżywamy XVI Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod patronatem Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II. Hasło: "Powołani do Wspólnoty – KOMUNII z Bogiem i bliźnimi w Kościele". Tydzień Biblijny rozpoczyna się Niedzielą Narodowego Czytania Pisma Świętego, w ramach którego organizowane jest wspólnotowe czytanie Biblii. My również podczas lekcji religii czytaliśmy teksty DZIEJÓW APOSTOLSKICH, które zostały wybrane do lektury w tym roku.

• Pożegnanie odchodzącego ze stanowiska Burmistrza Piątku pana Krzysztofa Lisieckiego

Dnia 18 kwietnia 2024 roku społeczność naszej szkoły pożegnała odchodzącego ze stanowiska Burmistrza Piątku pana Krzysztofa Lisieckiego. Były podziękowania, kwiaty, upominki i życzenia od uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły oraz rodziców. Na zakończenie Pan Burmistrz posadził w ogrodzie szkolnym dąb będący symbolem siły i mądrości. Była to wyjątkowa uroczystość, pełna ciepła i wzruszeń. Pan Krzysztof Lisiecki, po 22 latach pełnienia obowiązków, najpierw Wójta Gminy Piątek, a następnie Burmistrza Piątku, odchodzi na emeryturę. Jeszcze raz dziękujemy za wszystkie działania lokalne, zwłaszcza dla naszej szkoły, za wsparcie, zrozumienie, życzliwość i okazaną pomoc. Życzymy Panu Burmistrzowi dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności w życiu.

• Zajęcia plastyki w klasie VI - kreślenie, wycinanie i sklejanie brył

• Warsztaty muzyczne

• Dzień Rodzeństwa - akcja Samorządu Uczniowskiego

Najpiękniejsze słowa podkreślające wartość posiadania brata czy siostry są te przekazane przez Hectora Carbonneau, które mówią: "Miłość rodzeństwa jest najtrwalsza. Wygląda, jak kamień szlachetny równie wytrzymały jak najtwardszy metal, a jego wartość rośnie z biegiem lat."

Natomiast pięknym dowodem na to są zdjęcia nadesłane przez naszych uczniów!

• Dzień Czekolady w oddziale przedszkolnym

• Gminne Eliminacje Turnieju "Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego"

Dnia 12 kwietnia 2024 roku w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku odbyły się Gminne Eliminacje Turnieju "Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego". Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Gabriela Stróżewska, Wiktoria Mróz i Agata Woźniak. Dziewczyny zajęły II miejsce. Gratulujemy!

• Gminne Eliminacje Konkursu "Pięknie być człowiekiem"

W czwartek, 11 kwietnia 2024 roku, odbyły się Gminne Eliminacje Konkursu "Pięknie być człowiekiem". W tegorocznej edycji uczestnicy prezentowali utwory, których tematem przewodnim była empatia, życzliwość, szacunek i dobroć. Uczniowie naszej szkoły pod opieką pań: Mileny Wojtczak, Jolanty Barylskiej, Edyty Marchewy, Ewy Garus, Joanny Śliwińskiej, Beaty Mikołajczyk przygotowali i przedstawili jury oraz wszystkim zebranym wiersze i fragment prozy. A oto wyniki konkursu: w kategorii klas I - III III miejsce zajął Antoni Milczarek w kategorii klas VII - VIII I miejsce zdobyła Weronika Rzeźniczak. Wyróżnienia otrzymały: Wiktoria Kamecka z klasy IV i Jolanta Janczak z klasy VI. Etap powiatowy konkursu odbędzie się 23 maja 2024 roku w Łęczycy. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Razem możemy więcej! 11 792,50 zł dla naszego kolegi!

Kwota ta została zebrana podczas WOŚP oraz Balu Karnawałowego zorganizowanego przez Radę Rodziców naszej szkoły, a także dzięki naszym darczyńcom, którzy przekazali vouchery na licytację oraz tym wszystkim, którzy wrzucili pieniądze do skarbonek. Szczególne podziękowania należą się również całej załodze Restauracji Cynamon za zapewnienie sali oraz cateringu w bardzo atrakcyjnej cenie, a także DJ Przemkowi, który cały dochód przekazał do skarbonki.

• Chwila odpoczynku za zajęciach wychowania fizycznego

• Tablica ogłoszeń Samorządu Uczniowskiego

• Szkolne obchody Międzynarodowego Dnia Teatru

05.04.2024

Od ponad sześćdziesięciu lat 27 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji uczniowie klasy ósmej przygotowali i zaprezentowali wybrane sceny z lektur "Balladyna" Juliusza Słowackiego i "Zemsty" Aleksandra Fredry. Dzięki temu młodzież mogła doskonalić umiejętność pracy w grupach, rozwijać wyobraźnię, intelekt, zdolności artystyczne i kreatywność. Gratulacje dla ósmoklasistów!

• Szkolne obchody Światowego Dnia Zdrowia

05.04.2024